Piast już pewny utrzymania. Zagłębie pokonane 2:0

Piast Gliwice po wygranej nad Zagłębiem Lubin zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie! Gliwiczanie pokonali rywali 2:0 po trafieniach Rubena Jurado i Csaby Horvatha.

Od początku spotkania Niebiesko-czerwoni zdominowali rywala, grając zdecydowanie szybciej i lepiej taktycznie. To wszystko powodowało, że lubinianie – walczący o utrzymanie – nie byli w stanie zepchnąć Piasta do defensywy.

Niejednokrotnie podopieczni Angela Pereza Garcii popisywali się sztuczkami technicznymi. Prezentowali czy to efektowne zwody czy też zagrania piętą.

Goście oczywiście co jakiś czas kontratakowali, ale wtedy na posterunku był Dariusz Trela, bohater dzisiejszego pojedynku. Szczególnie wykazał się w 35. i 38. minucie.

Do końca pierwszej połowy – mimo dobrej gry – gliwiczanie nie zdołali zdobyć gola. To jednak zmieniło się zaraz po przerwie! Mateusz Matras dośrodkował piłkę w pole karne do Rubena Jurado, a Hiszpan – jakby nigdy nic – umieścił ją w siatce. Kapitalna akcja Piasta zwieńczona golem!

Niespełna dwadzieścia minut później gliwiczanie „dobili” przeciwnika, zdobywając drugie trafienie. Gerard Badia oddał dobry strzał, ale poprawnie zachował się bramkarz lubinian. W porę jednak zorientował się Csaba Horvath i podwyższył prowadzenie.

Przez całe spotkanie bardzo dobrze prezentował się Krzysztof Król. Defensor był dziś „nie do przejścia” dla przeciwników, co też przełożyło się na korzystny wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a gliwiczanie utrzymali się w ekstraklasie! Z kolei Zagłębie Lubin spadło do I ligi.