Hokeistki z Gliwic najlepsze na Śląsku

W sobotę, 21 lutego, zawodniczki Kolejarza Gliwice zdobyły złoty medal na Halowych Mistrzostwach Śląska w hokeju na trawie.

O mistrzostwo w Siemianowicach Śląskich walczyły drużyny Mustangów Siemianowice, Orientu II Łozina (k/Wrocławia), Dwójki Nysa oraz KKS Kolejarz Gliwice. Zespoły z Gliwic i Siemianowic zdominowały ten etap eliminacji i przed ostatnim turniejem tylko jedna z nich mogła zdobyć awans do turnieju finałowego.

Po dwóch turniejach w lepszej sytuacji były gliwiczanki, które lepszą różnicą bramek wyprzedzały zespół z Siemianowic i do awansu potrzebowały remisu. Oba zespoły wygrały wszystkie swoje mecze, a w bezpośrednich pojedynkach tych drużyn padły dwa remisy, 2:2 w pierwszym turnieju i 1:1 w drugim.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim, stojącym na bardzo wysokim poziomie, meczu. Dzięki bramce zdobytej przez kapitana zespołu, Natalię Kwiatkowską, Kolejarz objął prowadzenie w pierwszej połowie meczu i kontrolował przebieg spotkania. W ostatnich minutach trener Mustangów zdecydował się na wprowadzenie piątej zawodniczki w miejsce bramkarki, ale i to posunięcie nie pomogło drużynie z Siemianowic na pokonanie bardzo dobrze broniącej gliwickiej bramki Nicoli Chruszcz. Dzięki wspaniałej walce do ostatniego gwizdka sędziego, gliwiczanki pokonały Mistrzynie Polski 1:0, zdobyły tytuł Mistrzyń Śląska i uzyskały awans do turnieju finałowego Halowych Mistrzostw Polski.

Skład drużyny Mistrzyń Śląska 2015: Natalia Kwiatkowska, Nicole Chruszcz, Wiktoria Jaros, Martyna Kwiatkowska, Karolina Soczalska, Magdalena Fudalewska, Maria Śniegórska, Anna Lipka, Julia Medoń, Sandra Tatarczuk, trenerem drużyny jest Janusz Micał, a kierownikiem Andrzej Micał.

To trzeci z rzędu awans Kolejarza do finałów tej imprezy, tym cenniejszy, że zdobyty w walce z najlepszą w Polsce drużyną poprzedniego sezonu. Na uwagę zasługuje też start drugiego zespołu Kolejarza, który – mimo że grały w nim młodsze zawodniczki – zdołał wyprzedzić drużynę z Nysy i zajął czwarte miejsce.