Gliwiczanki powalczą o awans do I ligi

Wygrana 29:23 zawodniczek SPR Sośnica Gliwice w wyjazdowym spotkaniu z KS Cracovią 1906 Kraków przesądziła o wejściu naszych szczypiornistek do strefy barażowej.

Gliwiczanki powalczą o awans do I ligi kobiet w piłce ręcznej. Mimo że do końca rundy pozostały jeszcze trzy spotkania, mecz w Krakowie był decydującym starciem, po którym szczypiornistki z Sośnicy bez straty punktów, pewnym krokiem, weszły do baraży o awans do I ligi.

Podopieczne trenera Macieja Haupy bez problemu rozpoczęły zmagania z Cracovią i już w pierwszych minutach meczu prowadziły trzema bramkami. Doskonała forma naszych bramkarek, zwłaszcza Natalii Przyżyckiej, pozwoliły na utrzymanie przewagi do końca pierwszej połowy. Druga połowa pokazała perfekcyjną grę w obronie według wskazówek trenera. Świetnie rokującą formę pokazały juniorki: Radzikowska, Chojnacka, Jałocha oraz Walus, która doskonale odnajdywała się na parkiecie i zaliczyła pierwsze trafienia w zespole. Po raz kolejny raz na listę najlepszych strzelców meczu wpisała się nasza kapitan drużyny Aleksandra Abramowicz (10 bramek).

Licznie przybyli kibice z Gliwic mogli bez rozczarowania opuszczać halę w Nowej Hucie i osobiście gratulować zawodniczkom wygranej.

Gliwiczanki w tym sezonie prezentują bardzo dobrą formę, wygrywając dotychczas wszystkie mecze rundy zasadniczej.

Tym samym zachowują komplet punktów i brylują na szczycie tabeli w roli niepokonanego lidera.

Już w najbliższą sobotę, 16 kwietnia, o godz. 16.00 w Gliwicach-Sośnicy, kolejny mecz z udziałem naszych dziewczyn. Przeciwnikiem będzie drużyna LZS TOR DOBRZEŃ WLK.