r e k l a m a
spot_imgspot_img

Koszykarze z Gliwic wygrywają

Doskonała czwarta kwarta w wykonaniu GTK zapewniła gliwiczanom cenny komplet punktów w meczu z meritumkredyt Pogonią Prudnik.

W wyjazdowym spotkaniu z meritumkredyt Pogonią Prudnik kolejne „double-double” zanotował Paweł Zmarlak, który zdobył 17 punktów i zebrał 13 piłek. Marcin Salamonik dołożył natomiast 18 „oczek” i 6 zbiórek. Całe spotkanie obfitowało w wiele emocji. Po dwóch kwartach prowadzili gliwiczanie, na początku trzeciej – do gry zaprali się gospodarze. Wypracowali nawet sporą przewagę, którą udało się gliwiczanom zredukować do dwóch punktów dopiero w samej końcówce trzeciej części gry. Początek czwartej kwarty również należał do meritumkredyt Pogoni Prudnik. Po celnych rzutach z dystansu gospodarze odskoczyli gliwiczanom na osiem punktów. GTK odpowiedziało na tyle skutecznie, że na dwie minuty przed końcem meczu prowadziło jednym punktem.

Decydująca o końcowym rezultacie akcja gospodarzy nie udała się. Gliwiczanie skutecznie skontrowali i mogli cieszyć się wygraną – 74:71.

Następny mecz GTK Gliwice zagra na własnym parkiecie z ACK UTH Rosą Radom. Spotkanie odbędzie się 16 października (niedziela) o godzinie 18.00 w hali „Łabędź” w Gliwicach-Łabędach.