W Gliwicach na placu Krakowskim zgromadziły się osoby, które wyrażają sprzeciw wobec obywatelskiego projektu zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Zobaczcie zdjęcia z manifestacji.

W poniedziałek w całym kraju odbywa się strajk kobiet. Jest to protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Akcja miała swój początek w internecie. Jej uczestniczki zapowiedziały, że nie przyjdą do pracy lub nie będą wykonywały swoich codziennych obowiązków.

Akcja, zapoczątkowana na portalu społecznościowym, jest reakcją na projekt „Stop Aborcji”, wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. W ub. tygodniu Sejm skierował go do prac w komisji, jednocześnie odrzucając w pierwszym czytaniu projekt, który miał zliberalizować obowiązujące przepisy aborcyjne.

Zobacz zdjęcia

fot. Anna Kalamala


20 KOMENTARZE

  1. Czarne marsze” = „czarna głupota”. To nic innego jak zapewne pod egidą KOD-u czyli komitetu obalenia demokracji i PO kolejna próba zdyskredytowania i obalenia obecnego rządu ale na pewno nie walka o prawa kobiet.To jest walka polityczna i nikomu z prowodyli całego zmieszania nie zależy na niczym innym jak na puktach wyborczych a cała afera to tyko zwykły pretekst.

WASZYM ZDANIEM