fot. Adam Ziaja

W 18. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Koroną Kielce 1-0 (0-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Gerard Badia.

Wpis na listę strzelców
1-0 – Sasa Zivec odebrał piłkę od jednego ze swoich rywali i pobiegł w kierunku pola karnego Korony. Słoweniec następnie zgrał do dobrze wychodzącego Gerarda Badii, a ten oddał strzał i pokonał Zbigniewa Małkowskiego.

Spotkanie w skrócie
– Mecz od samego początku przebiegał w wolnym tempie, a gra toczyła się głównie w środku pola. Przez pierwsze pół godziny od rozpoczęcia spotkania brakowało okazji bramkowych. Dopiero w 30. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Gerard Badia, ale jego uderzenie obronił Zbigniew Małkowski. Chwilę później bramkarz Korony ponownie musiał interweniować – tym razem po strzałach Sasy Ziveca i Macieja Jankowskiego.
Po zmianie stron Piast zyskał przewagę i szybko wyszedł na prowadzenie, a do siatki przyjezdnych trafił Badia. Goście próbowali odrobić straty, ale ich próby na nic się zdały. Niebiesko-Czerwoni dobrze bronili i nie dopuścili do straty gola.

Zobacz zdjęcia

fot. Adam Ziaja

WASZYM ZDANIEM