Kolejna sesja Rady Miejskiej wzbudziła kolejne kontrowersje.

Po dwóch godzinach obrad przewodniczący ogłosił 5-minutową przerwę na zapoznanie się z poprawką do projektu uchwały. W tym czasie większość radnych zamiast studiować druk zeszła piętro niżej, aby pozajadać się sałatkami, które na zamówienie urzędu przygotowuje dla nich „Bar u Króla Stasia”. Z 5 minut zrobiło się 20, przewodniczący Zbigniew Wygoda zaczął się niecierpliwić i upomniał radnych. Ci jednak jego wezwanie do powrotu na salę zlekceważyli. Po kolejnych 5 minutach radni zaczęli się schodzić. 10 minut później na wniosek radnego PO, Dominika Dragona, sesję przerwano.

Na przerwę zgodzić nie chcieli się radni Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i sam prezydent. Sesja będzie kontynuowana w następny czwartek o godz. 19.45.

Po przerwaniu sesji na sali wybuchła kłótnia. – Mam nadzieję, że jest wam wstyd – mówi do radnych PO i PiS Marek Pszonak z KdG ZF.

Opis sceny z sałatkami ma oczywiście charakter anegdoty, bo nikomu nie zabraniamy konsumpcji, tym bardziej, że praca umysłowa także zużywa wiele energii. Niektórzy z radnych zakładali pewnie, że posiedzą w Ratuszu do północy, bo zdążyli zaledwie „przerobić” 11 z 43 punktów porządku obrad.

Jednak radni PO i PiS, którzy zajadali się sałatkami musieli mieć świadomość, że za 10 minut pójdą do domów. Dominik Dragon nie wyciągnął zapewne z kapelusza swojej propozycji o przerwaniu sesji.

Przygotowaliśmy nawet listę osób, które nie poszły zajadać się sałatkami 😉
– Zbigniew Grzyb (SLD)
– Jarosław Gonciarz (PiS)
– Zbigniew Wygoda (PO)
– Tadeusz Olejnik (KdG)

Na pyszności nie skusili się także sekretarz miasta Andrzej Karasiński, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz dyrektorka Urzędu Miejskiego.

Żarty żartami, ale tak całkiem na poważnie radny Michał Jaśniok z KdG ZF zdecydował się krótko podsumować to, co dzieje się ostatnio na sesjach Rady Miejskiej.

Get the Flash Player to see this content.

Realizacja: Łukasz Fedorczyk
 

Zobacz też: Konsekwencje przerwania sesji: zimne kaloryfery w szkołach, potrzebujący bez pieniędzy (TV)


24 KOMENTARZE

 1. po 2 tysiące biorą i zamiast na obiad iść bo ich stać to napychają się za nasze!!!!!! skandal i później takie powypasane to wszystko!!!!!!

 2. Skandal! Chore partyjniactwo i pieniactwo ponad interesem miasta i mieszkańców!
  Rozpychanie się łokciami ponad merytoryczną debatą, skandal. Odwołać darmozjadów!
  PO/PiS należałoby zdelegalizować, nie dość, że trwa „wojna” krajowa tych partii to przenoszą zwyczaje z Wiejskiej dalej…

 3. Panowie z PO/PIS powinni zapłacić za tą sesję z wlasnej kieszeni a nie żreć za nasze pieniądze .Przypominam wam że zostaliście wybrani przez mieszkańców tego miasta i powinnście to zaufanie pokazać w sposób który nie hanbi was.Tylu mieszkańców tego miasta niestety ale jest głodnych i zapomnianych ale co tam ważne aby wasza d…a była pełna bo przecież ja jestem radnym .Całe szczęście że nie rządzicie Gliwicami bo to byłby kataklizm dla tego miasta i społeczeństwa. Siejecie tylko zamęt i propagandę która wychodzi z was nawet w takich przypadkach .Na następną kadencję proponuję aby Ci którzy opuszczą seję lub nie przyjdą na czas płacili równowartość uposażenia i byli opisani w wszystkich naszych mediach tak aby jeden z drugim wiedział że my to wiemy i na następną kadencję on znika z naszego życia .Ps .Jak mają tak Gliwice Wygody wyglądać to ja przepraszam ale na to nie pozwolę i wiem że większość Gliwiczan sobie nie pozwoli .

 4. Oby tylko żadne stowarzyszenie pomagające dzieciom nie ucierpialo na tym bo to tylko o tych pseudo radnchy będzie świadczyć a oni i tak mają to w d…ie bo ich stać za naszą kasę być nażartym i olać wszystkich.

 5. Każdy pisze, jacy źli, jacy straszni, ale jak mogli coś zmienić a było dużo okazji, to śmiali się z tych co to chcieli zmienić. Jesteście ***** warcii i te wasze wypowiedzi. Zamiast pieprzyć anonimowo w sieci, zróbcie coś co umożliwia prawo. UPS no tak, przecież to wymaga więcej wysiłku niż pisanie i bezmyślne komentowanie. Pozdrawiam

 6. zachowanie tej ekipy PO/PiS jest skandaliczne – niewątpliwie nie uda się ich odwołać w referendum, ale PAMIĘTAJMY o tym CYRKU w następnych wyborach – szczególnie o głównych GWIAZDACH tego kuriozum!

 7. Normalnie wymiotuję, czytając powyższe komentarze. Tylko: ONI żrą, ONI nic nie robią, ONI, ONI, ONI !!! To weźcie się ******, Wy komentujący do roboty i spróbujcie coś zrobić dla Gliwic, postarajcie się współzarządzać miastem, a nie jak „pożyteczne zombi” tylko obrzucać błotem innych, narzekać i robić sztuczny tłok. I żeby było jasne: ten komentarz nie broni żadnej partii jakiej przedstawiciele zasiadają w Radzie Miasta. Nauczmy się wreszcie swoje prywatne sympatie polityczne od prawdziwej współodpowiedzialności za miasto…

 8. Czy Franek nie może tego ******* jakos poustawiac? Przecież to jest paranoja co oni tam odstawija. Ten młody wieczorek czy dragon to tacy aroganci że szok. Odwołać to w pierony jasne. Wstyd dla miasta ta rada miasta

 9. Pamiętajmy przy wyborach do Rady Miasta o tych partiach, czy bardzo Wygodnych radnych, aby nie popełnić kolejnego błędu wybierając to samo bagno.

 10. a może zamiast obrzucać błotem RM obejrzeć sesję /jest dostępna w sieci/ i samemu ocenić dlaczego Radni przerwali sesję …. ale nie, szkoda Wam czasu marudy, jak zwykle „nie wiem ale się wypowiem i ponarzekam” w dodatku anonimowo , ręce opadają … głupota ludzka nie zna granic !

  • Zawsze oglądam sesje. Mam wyrobione swoje zdanie. Pan Wygoda jako Przewodniczący Rady jest osobiście odpowiedzialny za paraliż w Radzie i nicnieróbstwo radnych POPiS-u.

 11. Chyba najwyższy czas skończyć z tymi samorządami.Miastem powinien rządzić prezydent i on powinien odpowiadać za wszystkie decyzje.Nie dość że to towarzystwo dużo kosztuje to jeszcze wszystkie decyzje podejmowane przez prezydenta są przez nich bojkotowane.

WASZYM ZDANIEM