fot. Łukasz Fedorczyk

Prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz okazał się najlepszym samorządowcem woj. śląskiego według Wprost.

To już kolejne, po rankingu miast, wyróżnienie przyznane Gliwicom przez redakcję tygodnika.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek (20 września) w Piekarach Śląskich. W imieniu prezydenta Gliwic statuetkę orła odebrał Andrzej Karasiński, sekretarz miasta. Prezydent Gliwic został wyróżniony w kategorii Samorządowiec. Orły Tygodnika Wprost to nagrody dla najlepszych przedsiębiorstw, samorządów oraz wybitnych osobowości regionu. Nazwa nagrody nawiązuje do wyróżnienia, które otrzymał wydawca pisma, Michał Maciej Lisiecki od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Statuetka przedstawia symbol państwa polskiego, czyli orła. Zestawienia najlepszych firm, samorządów i osobowości regionów są przygotowywane przez redakcję Wprost oraz firmę Bisnode zajmującą się analizą danych i zarządzaniem ryzykiem w przedsiębiorstwach.

Orzeł Tygodnika Wprost dla prezydenta Gliwic jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym przez redakcję naszemu miastu. Niedawno informowaliśmy o sukcesie Gliwic w rankingu najlepszych miast w Polsce. W zestawieniu uwzględniono 66 miast na prawach powiatu. Gliwice zajęły drugie miejsce wyprzedając m.in. Warszawę.


2 KOMENTARZE

WASZYM ZDANIEM