Piast Gliwice zakończył sezon i pożegnał 2 piłkarzy

To, że Dariusz Trela odchodzi z Piasta Gliwice do Lechii Gdańsk było wiadomo od kilku tygodni. W sobotę przed meczem gliwiczanie dowiedzieli się jednak, że klub zmienia także Mateusz Matras.

Pierwszy grał w Gliwicach 3 lata, a drugi 4. Matras przechodzi do tego samego klubu, do którego na początku sezonu przeniósł się obecny król strzelców Ekstraklasy Marcin Robak. Obrońca przeprowadza się do Szczecina.

Piast Gliwice zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-2. Na dodatek w doliczonym czasie gry Dariusz Trela wybronił rzut karny.

Pierwsza połowa w pełni należała do gliwiczan. Od początku spotkania podopieczni Angela Pereza Garcii atakowali gości, co przyniosło efekt już w siódmej minucie, kiedy trafienie na 1-0 zaliczył Wojciech Kędziora.

Po siedmiu minutach… kolejny gol! Tym razem świetnie piłkę dośrodkował Gerard Badia, a Ruben Jurado spokojnym strzałem pokonał bezradnego Richarda Zajaca. Piękna akcja gospodarzy zakończona rewelacyjnym trafieniem!

Do końca pierwszej części gry niewiele się zmieniło. Za to w drugiej połowie fani z Okrzei nie mieli szampańskich nastrojów. W pięćdziesiątej pierwszej minucie Błażej Telichowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym, pokonując Dariusza Trelę.

W doliczonym czasie gry Tomasz Górkiewicz wykorzystał sytuację, która powstała po stałym fragmencie gry, po czym goście z Bielska-Białej doprowadzili do remisu.

Chwilę później sędzia Garbowski podyktował rzut karny. Jedenastkę jednak pewnie wybronił Dariusz Trela, żegnając się z Gliwicami.