Być może w nowym sezonie na koszulkach piłkarzy Piasta pojawi się nowe logo klubu.

16 stycznia odbyło się spotkanie kierownictwa klubu i stowarzyszenia GKS Piast. Stowarzyszenie chce stale czerpać korzyści z używania herbu przez drugi podmiot. Taki stan z kolei nieodpowiada klubowi, który ma ograniczone możliwości, choćby w sprzedaży pamiątek klubowych.

Herb jest własnością stowarzyszenia, które ma 33% udziałów w spółce akcyjnej. Spółka odpłatnie wykorzystuje logo na podstawie umowy zawartej ze stowarzyszeniem, ważnej jeszcze do czerwca. Herb jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym.

W takiej sytuacji są dwie opcje – informuje serwis piastgliwice.eu – po pierwsze spółka akcyjna Piast Gliwice może wykupić herb, lecz to wiąże się ze sporymi kosztami. Tak więc pod uwagę brane jest także stworzenie nowego herbu Piasta.

Żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, ale ta możliwość jest brana bardzo poważnie pod uwagę w klubie – czytamy na stronie kibiców Piasta.

Kibicom pomysł zmiany herbu bardzo się nie podoba.

(piastgliwice.eu)

6 KOMENTARZE

  1. a ja proponuje odwrocone g lub logo NIGDY kibice Piasta częściej z tym chodzą niż z normalnym logiem Piasta. Widac wiec jacy kibice – wazniejsze jest walczyc z innymi niz kibicowac druzynie.
    Moje zdanie jest takie – powinien byc herb z pierwszych lat Piasta – ten ani nie jest ladny. a oplacac sie temu stowarzyszeniu ktore bedzie ciagnac kase mysle nie trzeba. Zarzad dobrze robi zmieniajac herb. choc te szczyle sie beda cedzić – *** im : )

WASZYM ZDANIEM