Sędzia doliczył aż 5 minut, a Legia to wykorzystała (TV)

W poniedziałkowym spotkaniu Piast Gliwice nieznacznie przegrał z Legią Warszawa 1-2. Mimo objęcia prowadzenia, to właśnie goście zdołali „nadgionić” wynik, wywożąć z Okrzei trzy punkty.

Od początku spotkania piłkarze obu zespołów nastawili się na szybką grę z dużą ilością dokładnych podań. I to przynosiło efekt w postaci stwarzanych sytuacji bramkowych.

Już w dziewiątej minucie gola na 1-0 zdobył Kamil Wilczek. Ofensywny zawodnik z Gliwic wykorzystał chwilowe zamieszanie w polu karnym Legii, uderzając sytuacyjnie na bramkę Dusana Kuciaka. Strzał okazał się na tyle dobry, że golkiper Legii jedynie odprowadził futbolówkę wzrokiem do siatki.

Od tego momentu goście z Warszawy starali się kontrolować grę, a gospodarze umiejętnie ich kontrowali.

Z dobrej strony pokazał się w kilku sytuacjach Jakub Szumski, ratując gliwiczan przed stratą gola. To też nie zostało bez echa – kibice docenili wysiłek młodego bramkarza, skandując jego imię i nazwisko.

Dobra dyspozycja Szumskiego nie wystarczyła w końcówce pierwszej części gry, kiedy to Ondrej Duda zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wpadła wprost w „okienko” gliwickiej bramki.

Druga połowa była potoczna w podobnym tempie, jednak nie była owocna w tyle sytuacji bramkowych co pierwsze czterdzieści pięć minut. Miała jednak podobny obraz – Legia starała się atakować, a Piast uderzał z kontrataków. Bardzo dobrze wyglądała dziś jednak linia defensywna gospodarzy, uniemożliwiając gościom na rozwinięcie skrzydeł.

Ostatecznie jednak – za sprawą trafienia Vladimira Dvalishviliego z doliczonego czasu gry – Legia Warszawa pokonała Piasta 2-1.