Wybory już za nami, a szkoda, bo w kampanii wyborczej takich słów z ust posła nie słyszeliśmy.

Słyszeliśmy za to o mężu stanu – mowa o pośle Andrzeju Gałażewskim, który, gdy upewnił się, że kolejne 4 lata spędzi za nasze pieniądze w Sejmie, pokazał co myśli o swoich wyborcach. Jesteśmy ciekawi jak poczują się studenci Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, gdy dowiedzą się, co powiedział o nich poseł, na którego byc może głosowali.

Cytat z listu otwartego posła do prezydenta Frankiewicza:

„Teraz w ładnym i interesującym obiekcie (dot. Nowych Gliwic – przyp. red.) mieści się między innymi trzeciorzędna niepubliczna szkoła wyższa, podtrzymywana przy życiu z pieniędzy publicznych. (…)”

Poseł nie dodaje, że Nowe Gliwice to również miejsce, w którym dzięki pieniądzom samorządu stworzono warunki do rozwoju nowych firm działających w branży nowych technologii z których Gliwice mogą być dumne. Przyznał to nawet jego klubowy kolega z północnej Polski, który odwiedził Nowe Gliwice wraz z sejmową komisją na zaproszenie posła Jana Kaźmierczaka.

Przykre, że poseł Gałażewski zdobywa się na odwagę dopiero teraz.

Przykre, że w kampanii wyborczej nie usłyszeliśmy, co poseł ma do zaproponowania i jakimi działaniami podjętymi dla miasta i regionu może się pochwalić. Szkoda, że jedyne co miał do zaproponowania gliwiczanom to najbardziej żenujący happening wyborczy w postaci mierzenia własnych, starych butów.

(fot. galazewski.pl/fotomontaż infogliwice.pl)

47 KOMENTARZE

 1. Dziwne zachowanie Pana posła, dlaczego przed wyborami nie był taki odważny. Wstyd, trzeba Krakusowi zapamiętać to w następnych wyborach!!!

 2. Nie ważnie czy wtedy czy teraz. Powiedział prawdę! Moje uznanie dla Pana Gałażewskiego:)Wystarczy spojrzeć na Plac Piastów lub ulicę Dworcową. Czyżby przez 18 (bo tyle rządzi prezydent Frankiewicz) lat szykowano projekty uporządkowania tych terenów. I jeszcze jest wiele, wiele innych ważnych spraw.

  • Inteligentny i myślący człowiek zrozumie że żeby zrobić ul Dworcową i nie zapchać przy okazji miasta trzeba w racjonalny sposób poprowadzić objazdy. Na obecną chwilę to nie ma takiej możliwości (przynajmniej tak mi się wydaje).
   Podejrzewam że ul Dworcową zrobią jak będzie robiona w Gliwicach DTŚka bo i tak ona będzie zamknięta z powodu robienia tunelu więc upieczone będą 2 pieczenie przy jednym ogniu.

 3. mysle, ze sporo tu racji ma Galazewski.. szkola podrzedna jakich wiele.. stworzona tylko umozliwic stare kadrze politechniki dorabianie do emerytury na 2 etat.. GWSP? przepraszam co to takiego? moze WSTG (Wyzsza Szkola Tanca Goralskiego)..?

 4. Nie słyszałem o jakichś niesamowitych dokonaniach naukowych uczniów tejże szkoły, więc chyba ciężko mówić o pierwszej lidze. Co do reszty cytowanej wypowiedzi, to chyba zwykłe stwierdzenie faktu, no chyba że się mylę. I nie za bardzo rozumiem jak ów cytat odnosi się do studentów.
  I gdzie tu skandal? Nawet nie tani, bo żaden.

  • a czy ta uczelnia istnieje już tak długo aby mówić tu o osiągnieciach? Chce tez dodac , ze nie ma tu tylko wykładowcow z polibudy, ale akurat na moim kierunku wykladaja bardzo znani wykładowcy uczelni wrocławskiej wiec mysle, ze mam sie czym chwalic bo wiem, ze ucza mnie tego samego co na renomowanej uczelni we Wrocławiu

 5. Pan Poseł podobno od kilku kadencji jest politykiem. Nie chce się wierzyć, że ktoś taki, kto ma nas reprezentować, plecie bez zastanowienia. Szkoda, że w trakcie kampanii siedział cicho, a wybory wygrał, bo był na liście PO. To przykre. Pan Poseł zaniża poziom debaty publicznej.

 6. Studiuję na GWSP i jest mi smutno z powodu zmieszania mnie z błotem. Skoro ministerstwo edukacji zatwierdziło te uczelnie to chyba spełniono tu wymogi programowe. Ale cóz w ludziom w wieku 67 lat wiele sie wybacza, ale nie zapomina !

  • Wg mnie redaktorzy trafnie oceniaja gliwickie realia.
   Lubię infogliwice. Zdecydowanie bardziej obiektywne od ITV-a. Tamto jakoś mi „pachnie” Krzyżakiem.

 7. … trudno nie zgodzić się z posłem Gałażewskim … do uczelni akademickich to owej szkółki nie odważyłbym się zaliczyć – ot taka „wyższa szkoła dłubania w nosie” o poziomie powiatowej szkoły pomaturalnej. Być może to taki obecny trend. A szczerze mówiąć szlag człowieka trafia, że takie badziewie jest dofinansowywane z budżetu miasta podobnie jak i cała ta „krzemowa dolina”, będąca w istocie zbiorowiskiem nieudaczników i naukowych miernot. Brawo Panie Pośle – trzeba wreszcie to dziadostwo nazywać po imieniu.

 8. GWST powstało tylko po to, żeby studenci mniej bystrzy dali sobie rade i skończyli studia. Przyznaje racje panu GŁAŻEWSKIEMU, ta szkoła jest podrzędna, skoro skończyły ja osoby, z którymi kiedyś miałam okazje się zetknąć przez przypadek, kobieta do matury podchodziła 10 razy jej koleżanka również ale GWST skończyły obydwie, cóż papier to papier, tylko jaki tam musi być poziom, żeby dawać lasce dyplom która się nawet wypowiedzieć nie potrafi.

 9. Gałażewski albo przeprosisz albo zrezygnuj z mandatu bo nie dość ze dla Gliwic nie zrobiłeś nic to jeszcze teraz gliwiczan obrażasz. Wstyd mieć takiego posła i na pewno powiadomię o pańskim zachowaniu TVN24 oraz zarząd PO. Przecież to jest skandal!!!!!

 10. „…trzeciorzędna niepubliczna szkoła wyższa, podtrzymywana przy życiu z pieniędzy publicznych. (…)”.
  Co do tych pieniędzy, to nieprawda. Na razie szkoła daje radę i się samofinansuje. Płaci wysoki czynsz właścicielowi za wynajem pomieszczeń. Zadłużenie jest na bieżąco obsługiwane.
  W kadrze dydaktycznej na ponad 30 pracowników etatowych są trzy, może cztery w wieku emerytalnym.
  To co powiedział pan poseł, jest polityczną zagrywką. Nie wiadomo, czy nie strzelił sobie w stopę.

  • „W kadrze dydaktycznej na ponad 30 pracowników etatowych są trzy, może cztery w wieku emerytalnym.
   To co powiedział pan poseł, jest polityczną zagrywką. Nie wiadomo, czy nie strzelił sobie w stopę”

   To jest śmieszne, popatrzcie sobie na wydziały na politechnice, podziały na instytuty, katedry zakłady, zobaczcie ile tam jest pracowników dydaktycznych gwarantuje że tylko na 1 wydziale będzie około 70 albo lepiej etatowych, a GWSP jest 30 etatowych, to ja przepraszam bardzo, ale podejrzewam że jednostka Politechniki ładnie nazwana Centrum Zarządzania Projektami ma więcej. Studiowałam z tymi po GWSP na mgr, poziom dno, oprócz tego, że zabrali studentom stypendia bo tam wszyscy kończyli ze średnią 5,0 wiec na mgr zabrali nam studentom Polsl stypendia, bo ze średnią 4,5 mogliśmy zapomnieć, już po 1 semetrze było widać tą przepaść.

   • oby pojawiło się na tym forum więcej wypowiedzi osób, które miały możność zetknąć się z „absolwentami” tej „wyższej uczelni” !

 11. Skoro Pan Poseł jest taki mądraliński i tyle ma dobry rad, sam nigdy nawet nie startował na prezydenta miasta, a nie wspomnę już o tym, że jako poseł dla Gliwic nie zrobił zupełnie nic, a sejmie też jakoś specjalnie aktywny nie jest!!! Ciepła posadka, immunitet i niezła kasa za nic nierobienie… każdy by tak chciał. Nie rozumiem tych osób, które na niego głosowały!!!!
  Jedyne co robi to gwiazdorzenie poprzez takie dziwne ataki, gliwicki celebryta – znany z tego że jest znany !!

 12. Chwila, chwila! A co takiego niby złego Gałażewski powiedział? Przeciez to prawda! W Polsce wiekszość prywatnych uczelni to uczelnie trzecio-, a nawet czwartorzędne! I każdy dobrze o tym wie, nie oszukujmy się. Zapytajcie pracodawców, absolwentów jakich uczelni chcą zatrudniać, to się dowiecie. Osobiście pana posła nie popieram, tak jak nie popieram całego PO, ale tu rację przyznaję. Pewnie wszyscy oburzeni to studenci GWSP hehehehehe

 13. Poza kilkoma wyjątkami większość prywatnych uczelni to typowe „Wyższe Szkoły Fryzjerstwa i Marketingu” – fabryki dyplomów, które nie przekazują żadnej wiedzy. Przecież to nie jest żadna tajemnica. Nie wiem, dlaczego redakcja tak bardzo się oburza. Gałażewski nie obraża Gliwic, ale mówi prawdę o funkcjonującej na terenie miasta niepublicznej szkółce. Czy mamy kłamać tylko dlatego, że GWSP jest w Gliwicach? Nowe Gliwice to fajny projekt, ale chyba dałoby się go zagospodarować inaczej. Nie lepiej byłoby tam mieć jakiś wydział Uniwersytetu Ekonomicznego albo UŚ?

  • calkiem dobry pomysl z UE albo US.. tylko wiesz, to raczej nie przejdzie bo miasto czytaj Franek nie mialo by juz 100% kontroli i decyzyjnosci (nad kasa) a przeciez o to tu przede wszystkim chodzi..

 14. Nawet żal tego człowieka nazywać POSŁEM, gdyż ludzie na poziomie potrafią się zachować… no, ale cóż
  Poza tym z tego co mi wiadomo to szkoła sama daje radę więc poseł tylko się ośmiesza przekazując opinii publicznej kłamstwa.. Typowy polityk

 15. niestety ale prawda to jest o tej uczelni na Nowych Gliwicach, parę osób znam którzy tam się edukuję i oni sami mówią że wystarczy tylko płacić

 16. Ta „uczelnia” to prawdziwa Sorbona – pasuje raczej do Pcimia dolnego niz do Gliwic, Na jej czele wzorowy wazeliniarz, a poziom uczelni taki jak te wszystkie „wyższe szkoły marketingu i zarzadzania” papier jest ale wiedza w lesie.
  Nie wiem po co taka szkoła jest potrzebna Gliwicom,

 17. Studiuję ekonomię i jestem zadowolona z GWSP. Wykładowcy są w porządku i wykładają na takim samym poziomie, jak na Politechnice czy Uniwersytecie Ekonomicznym.

 18. Ta szkółka nie ma szczęścia, przez wiele lat rektorem był lizus i donosiciel lojalny koleżka Frankiewicza. Musiał odejśc gdy udowodniono mu w sądzie że jest kłamcą lustracyjnym czyli donosicielem SB (a jaki był z niego wielki opozycjonista). Kierował tą „uczelnią” nieudolnie co było widać nawet po sposobie organizowania naboru. Kadra tez musiała być spolegliwa.

 19. Proszę Państwa,
  Być może poseł naraził się niektórym studentom, wykładowcom, Gliwiczanom i wypowiedź jego zapewne jest politycznie niepoprawna ale w zupełności prawdziwa. Wielu studentów tej uczelni ma takie samo, a nawet bardziej dosadne zdanie na jej temat. I argument ad personam autora tej notki nie ma tu nic do rzeczy. Poziom GWSP jest żenująco niski jak wielu innych polskich uczelni, ale z pewnością nie wpływają na niego dokonania posła Gałażewskiego na politycznym polu ani tym bardziej bycie czy nie bycie przez niego „świnią” jak to opiniuje się w komentarzach.
  Generalnie w „Nowych Gliwicach” poza fasadą, ładną i owszem nie kryją się żadne wspierające nowych przedsiębiorców działania, czy to działających w branży nowych czy starych technologii. A Inkubator… No cóż, wynajęcie biura pod działalność to nie jest zasadniczy problem dla rozwoju biznesu, ani w Gliwicach ani w reszcie Polski.

WASZYM ZDANIEM