Wizualizacja: Biuro Projektowo-Doradcze Arkus

Rozpoczęła się budowa biurowca przy ul. Dworcowej. W nowoczesnym gmachu znajdą się m.in. lokale usługowe i restauracje.

Według planów obiekt wypełniający lukę między budynkami przy Dworcowej i Dolnych Wałów powinien być gotowy pod koniec 2017 r.

O planowanej przy ul. Dworcowej inwestycji pisaliśmy już w „Miejskim Serwisie Informacyjnym – Gliwice”. Do końca 2017 r. ma tam stanąć gmach o powierzchni 6200 m2, w którym zostaną zaaranżowane biura, sklepy, kluby fitness oraz lokale gastronomiczne i tarasy widokowe. Na pustym jeszcze placu między hotelem Qubus i budynkiem dawnej poczty powstanie też parking na 140 samochodów. Tymczasem plac został ogrodzony i ruszyły prace – na teren budowy wjechały koparki. – Posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia i obecnie przygotowujemy teren pod inwestycję, instalujemy przyłącza wody i ścieków. Bardziej widoczne dla przechodniów prace rozpoczną się w styczniu. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Colliers, która zajmie się komercjalizacją obiektu. Wykonawcą robót jest z kolei firma Takana z Warszawy. Obiekt powinien być gotowy wraz z końcem 2017 r. Mamy nadzieję, że przypadnie do gustu gliwiczanom – architektura budynku będzie korespondować z sąsiadującymi gmachami, w szczególności z zabytkowym budynkiem dawnej poczty. Szklane fasady wzbogacone zostaną o system rastrów i żaluzji w kolorze czerwono-brązowym – wyjaśnia Dorota Tetzel, przedstawicielka głównego inwestora, holenderskiej firmy Global City Holdings.


Drugi etap inwestycji ma się rozpocząć w 2018 r. Przy ul. Dolnych Wałów powstanie kolejny, pięciokondygnacyjny biurowiec. Będzie miał około 3 tys. m2 powierzchni i 40 miejsc parkingowych. Autorem projektu jest gliwickie Biuro Projektowo-Doradcze Arkus.

Zagospodarowanie placu było możliwe dzięki interwencji Miasta Gliwice, które zobligowało użytkownika wieczystego nieruchomości do uzyskania pozwolenia na budowę obiektu biurowo-usługowego wraz z parkingiem i do rozpoczęcia zabudowy terenu.

MSI


13 KOMENTARZE

WASZYM ZDANIEM