image5

Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich jest gościem programu „Po 20.00” realizowanego przez dwa gliwickie portale.

Łukasz Fedorczyk (infogliwice.pl) i Marek Morawiak (Dzisiaj w Gliwicach) zapytali szefową ZDM m.in. o to czy Gliwice faktycznie nie lubią pieszych. Takie słowa miały paść z ust Marka Jarzębowskiego, rzecznika prezydenta Gliwic.

Gospodarze programu oraz ich gość rozmawiali również o tzw. „zielonej fali”, sytuacji pieszych, nieoświetlonych przejściach dla pieszych. W internecie pojawiły się głosy, że ZDM preferuje skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a nie lubi rond – Anna Gilner odniosła się do tej kwestii.

Program realizowany jest w restauracji Mini browar Majer w Gliwicach.


18 KOMENTARZE

 1. Jak i pisałem u Waszych partnerów – napiszę i tutaj 😀 Rozwala mnie to 🙂

  “…Ponieważ na każdym osygnalizowanym przejsciu dla pieszych zlokalizowane są czujniki, które można przywołać dotykając takiego czujnika i to jest oczywiście zależne od momentu naciśnięcia takiego przycisku…” hahahhahhahah już padłem 😀 Czyli rozumiem, że jeżeli jest tryb dla kierowców – piesi mają stać 😀 Było to już kiedyś….. bez przycisku 😀 Zielone dla pieszych – idą. Czerwone – stoją 😀 Normalnie niesamowicie inteligentne 😀

  “…ta nasza działalność w miescie jest bardzo duża, czyli utrzymujemy stan nawierzchni…” – a ta Pani jechała kiedyś po Gliwicach? 😀

  System sterowania ruchem działa 24h/24h. Tylko niestety ma luki przez 23h/24h…. I tutaj chciałbym o wypowiedź ludzi, którzy ową cudowną systematyką zarządzają 😀 Wszyscy – krytykują. Przynajmniej z 200 kierujących znam, którzy spokojnie się wypowiedzą.
  DTŚ to nie wszystko 😉 NIektórzy po mieście jeżdżą 🙂
  NIE ROZBUDOWUJCIE TEGO (ułomne skrzyżowania) 😀 Szkoda naszego i Waszego czasu i zdrowia 🙂 I naszej kasy 🙂
  Pan redaktor dobrze powiedział – około minuty niekiedy stoi. Niektórzy stoją i po 4 w nocy 😀
  “…może wynikać z tego, żeby uspokoić ruch…” No tak….. w nocy każdego korci, żeby docisnąć. Zwłaszcza gdy stoi się na pustym skrzyżowaniu od np 6 minut 🙂
  Musimy się pogodzić w danym momencie? To może się Pani godzić, jeżeli człowiek stoi na pasach przez np 3min – a w okolicy nawet ptak nie przeleci? Ewentualnie auto jedzie – i dostaje czerwone na 5 min, ponieważ z innego kierunku wali pyłek i nie wolno jechać 😀
  Co do pajączka – był. Okazało się, że jest “BE”, no to super rondo – I znowu “be”….. No to walimy super hiper skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia 😀 No i znowu BE 😛
  RONDO NIE MOŻE BYĆ, PONIEWAŻ SĄ OGRANICZENIA POWIERZCHNIOWE 😀 No padłem 😀 Ta Pani to w ogóle widziała, czy przyjechała się do Państwa tylko spowiadać?
  Walnijcie tam rondo, z pajączkiem przez środek, ale obowiązkowo sygnalizowane światłami 🙂

  Chciałbym, aby ta PANI wsiadła do malucha, albo do autobusu 😀
  Ewentualnie chciałbym, aby ta kobieta, przejechała się toszecką albo tarnogórską. Jeżeli chodzi piechotą – przeszła przez plac piastów, dworcową na przystanek, albo zwyczajnie pochodziła po mieście 🙂

  Bez urazy, ale czy Wasza redakcja miała tyle śmiechu, co ja z owej wypowiedzi? 😀

  Pozdrawiam – Rafał

 2. Jeśli w Gliwicach nie ma korków to ja jestem Papież. Sytuacja z dziś rana. Korek od ul. Franciszkańskiej przez Jagielońską aż do świateł na skrzyżowaniu z Częstochowską i Mitręgi. Zjazd z DTŚ na rondo przy Franciszkańskiej/. Jagielońskiej zablokowany. Korek od wiaduktu na Zabrskiej aż po Konarskiego. A wszystko przez to tak naprawdę, że jadący Konarskiego w kierunku Częstochowskiej/ Kłodnickiej stoją w korku bo ktoś musi sobie skęcić w lewo na teren Politechniki. Jadący z przeciwka dwoma pasami nie mają obowiązku się zatrzymywać więc taki delikwent potrafi zablokować ulicę na dość długi czas (do momentu zmiany świateł na zielone dla pieszszych. Teraz kilku, kilkunastu takich kierowców rozwala system i pół centrum stoi.

 3. Niech ten co mówi że nie ma korków to zapraszam na GLIWICKĄ STREFĘ EKONOMICZNĄ szczególnie w porach konczących się zmian w pracy i życzę powodzenia w wyjeździe na DK 88 czy w jakąkolwiek inną drogę !!!!

 4. Jak sama nazwa wskazuje strefa ekonomiczna generuje potężny ruch od dużej ilości osób zatrudnionych w strefie, delikatnie blokuje się dK88 oraz Andersa gdzie na zielone światło czeka się max 2 – 3 zmiany przy bardzo dużym ruchu natomiast jeśli chodzi o Jagiellońską, Częstochowską, Franciszkańską to informuję, że na jak ktoś inteligentny czyta lub słucha komunikatów miejskich lub radia to powinien wiedzieć że zamknięta jest dla ruchu ul. Pola, która czasowo, do zakończenia remontu będzie generować lokalne utrudnienia w ruchu, tak że bez pisania bzdur. Nadal proponuje wszystkim malkontentom przeprowadzkę do Katowic gdzie w szczycie żeby przetransportować się przez centrum Katowic potrzeba 1,5 godziny.

  • Człowieku……… Śmigam od biblioteki – na Załęże…… i jakoś korków brak. Jadę w Gliwicach od Toszeckiej – do Komagu – masakra 🙂 Słaby z Ciebie Colombo 😀

 5. Nikt z Was nie zdążył napisać,ze u każdego przed domem stoi kilka aut należących do waszej rodziny.miasto niech wyda zakaz poruszania się wszystkimi.od razu się zluzuje.zakaz powinien dotyczyć tych,ktorzy nie umieją lub jeżdżą że strachem, a także tych którzy dlubia w nosie zamiast po włączeniu sie zielonego ruszać.

  • No to ja napisze tak:
   Pod moim oknem stoi kilka aut należących do prawie mojej rodziny…. Ewentualnie znajomych, których jeszcze nie poznałem 🙂 A Co do strachu – to ja już go mam……. Czytając Twoją twórczość 🙂 Nie chce być polonistą, ale pewne, niewielkie błędy popełniasz….. 😀

 6. Cztery miesiace trwało zanim łaskawy zdm zaślepił w nowym chodniku na Daszynskiego dziurę po słupie. Teraz juz drugi miesiąc ta sama sytuacja pod wiatą autobusową na tej samej ulicy. Żadne zgloszenia nie pomagają kompletne dno z tym zdm. 17 lat było im za krótko dla przygotowania projektu remontu chodnika na ul.ARCHITEKTÓW. Natomiast perfekcyjnie potrafią każdą niekompetencje i głupotę wytłumaczyć.

 7. ZDM – pracują tam ludzie którzy nie mają chyba prawa jazdy. Sterowanie światłami to farsa. Pomysły na rozbudowy to farsa. Nie potrafią pilnować terminowości prac (patrz wiadukt na Toszeckiej). Powinni zlikwidować tą instytucję bo to kompletnie niekompetentni ludzie nią zarządzają.

 8. nosz noz sie otwiera, zapewniane lata temu bylo wszystko.
  Oszczednosc jednego pasa na A4 (nazwijmy kleszczow-pszczyńska) miala zostac przeznaczona na pozostała infrastrukture..
  jeszcze jedno kompletnie nowa droga DK 88 (kleszczów-portowa/dtś) mozliwość rozbudowy do 2ch pasów. KIEDY GDZIE SENS, GDZIE LOGIKA, nowo wybudowana droga uczęszczana przez praktycznie kazdego ktory pracuje na strefie w gliwicach, sercu gliwic, setki samochodow, a wszystko „puszczone” jednym pasem.. droga szybkiego ruchu w godzinach szczytu (czyli mniej wiecej jak zaczyna/konczy sie „zmiana” 6-14-22 ) wszystko stoi odcinek ktory mozna pokonac w praktyce 10 minut jedzie sie 30..

 9. To ja mam pytanie do szanownej Pani jak długo jeszcze potrwa zabawa z remontem ulicy Akademickiej. W bezmyślny sposób zabrali się za remont ulic na znacznym obszarze (Panewnicka, Akademicka, Kujawska). Tylko nikt nie ruszył głową i nie pomyślał, że na Akademickiej są TRZY wielkie parkingi z których korzystają zarówno studenci jak i pracownicy Politechniki. Niech teraz ta szanowna Pani odpowie gdzie mają parkować samochody studenci i pracownicy? Ten kto podjął taką decyzję to powinien polecieć ze stołka!!! Dość już tych bezmyślnych decyzji w naszym kraju bez jakiejkolwiek odpowiedzialności!!!

WASZYM ZDANIEM