fot. Adam Ziaja

W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Legią Warszawa 1-5.

Dla Niebiesko-Czerwonych to druga porażka przy Okrzei w obecnych rozgrywkach. Pierwsi do ataku ruszyli piłkarze Piasta, którzy odważnie zaczęli to spotkanie. Niebiesko-Czerwnoni stwarzali sobie lepsze sytuacje strzeleckie, ale zarówno Sasa Zivec i Maciej Jankowski nie potrafili pokonać Arkadiusza Malarza. Skuteczniejsi byli goście, którzy za sprawą Miroslava Radovicia otworzyli wynik rywalizacji. Wojskowi podwyższyli jeszcze przed przerwą, a piłkę do siatki wbił Nemanja Nikolić.

Po zmianie stron również aktywniejsi byli podopieczni Radoslava Latala, ale w dalszym ciągu brakowało im skuteczności. Okazje do strzelenia bramki mieli Tomasz Mokwa, Radosław Murawski oraz dwukrotnie Zivec. Żaden z nich nie był w stanie trafić do zaczarowanej bramki Malarza. Przyjezdni wychodzili z szybkimi kontrami i punktowali Niebiesko-Czerwonych, zdobywając kolejne bramki.

Gole:
0-1 – Nemanja Nikolić wybiegł na wolne polne, a następnie dograł do Miroslava Radovicia, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.
0-2 – Jakub Szmatuła obronił uderzenie Kaspara Hamalainena, ale przy dobitce Nikolicia nie miał nic do powiedzenia. Węgier znalazł się na idealnej pozycji i wbił futbolówkę do pustej bramki.
0-3 – Miroslav Radović wyszedł sam na sam z Jakubem Szmatułą i pokonał bramkarza Piasta płaskim uderzeniem.
0-4 – Nemanja Nikolić wbił piłkę do pustej siatki po podaniu Miroslava Radovicia.
0-5 – Vadis Odjidja-Ofoe pokonał Jakuba Szmatułę w sytuacji sam na sam.
1-5 – Igor Sapała zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po jego strzale trafiła prosto w okienko bramki Arkadiusza Malarza.

Zobacz zdjęcia

fot. Adam Ziaja

UDOSTĘPNIJ

1 KOMENTARZ

WASZYM ZDANIEM