5 pytań, które warto sobie zadać przed rozpoczęciem kompletowania wyprawki niemowlęcej

0
00E39CA6 2952 4A0C 89C7 3F938A26B4AC
00E39CA6 2952 4A0C 89C7 3F938A26B4AC

Okres ciąży to piękny czas, niezależnie od tego, czy spodziewamy się pierwszego dziecka, czy kolejnego. Od kiedy przyszli rodzice zobaczą na teście ciążowym dwie magiczne kreski, w ich głowach zaczyna się tworzyć totalny mętlik. Myślą o przygotowaniach nad przyjęciem nowego członka rodziny-tworzeniem listy potrzebnych rzeczy, kompletowaniem wyprawki, przygotowywaniem wielu pozostałych rzeczy. Aby ułatwić tę niełatwą drogę przyszłym rodzicom, z myślą o nich, przygotowaliśmy ten artykuł!

1. Jaki jest najlepszy czas na rozpoczęcie kompletowania wyprawki niemowlęcej?

Gdy dowiadujemy się o ciąży, niekiedy od razu chcemy wsiąść w samochód i zacząć robić zakupy. Rzeczy niemowlęcych, a w szczególności ubranek, mamy teraz tak duży wybór, że z pewnością wybierzemy coś dla maluszka, którego jeszcze nie znamy płci. Jeśli ktoś woli zakupy online, zachęcamy do odwiedzenia sklepu olalakids.pl z odzieżą dziecięcą Mayoral.

Kiedy tak naprawdę najlepiej zacząć kompletować wyprawkę? Nie ma odgórnie ustalonych zasad, które mówiłyby o najodpowiedniejszym do tego momencie. Warto jednak pomyśleć o tym, że najczęściej około 20 tygodnia poznajemy dopiero płeć dziecka, co znacznie nam ułatwi podejmowanie decyzji dotyczących kolorystyki wyprawki. Koniec ciąży warto zostawić na drobne poprawki, ewentualne dokupowanie rzeczy, ponieważ kobieta wtedy nie czuje się już najlepiej. Zdarza się też tak, że dziecko może pospieszyć się na świat, dlatego warto mieć rzeczy do szpitala gotowe już wcześniej.

2.  Czy warto robić listę potrzebnych rzeczy?

Lista rzeczy, koniecznych do zakupienia, może dla niektórych wydawać się dość dziwnym pomysłem. Dla nas, osobiście, to bardzo dobry pomysł! A dlaczego warto ją zrobić? Przede wszystkim chodzi o to, by zorientować się, co tak naprawdę jest nam niezbędne i oszacować wartość całej wyprawki.
Gdy ciąża jest już naszą kolejną, mając listę, możemy porównać jakie ubranka i inne akcesoria, zostały nam po starszych dzieciach. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas spędzony w sklepach, na poszukiwaniu odpowiadających nam punktów z listy, oraz pieniądze.

3. Jakie rzeczy powinny się znaleźć w wyprawce?

Akcesoria, jakie powinniśmy kupić do wyprawki niemowlaka, są zależne np. od pory roku, w jakiej będziemy rodzić, czy rzeczy, które mamy już po starszych dzieciach. Poniżej przedstawiamy ogólną listę, jaka przyda się każdemu przyszłemu rodzicowi.

Co powinno się znaleźć w wyprawce:

– ubranka niemowlęce,

– pieluszki wielorazowe (tetrowe, bambusowe, muślinowe),

– pampersy,

– akcesoria higieniczne, kosmetyki,

– pojemna torba,

– butelki do karmienia, laktator,

– kocyk, rożek, otulacz,

– pościel dziecięca,

– wózek, fotelik,

– zabawki, gryzaki, książeczki kontrastowe.

Lista ta oczywiście w zależności od upodobań i oczekiwań rodziców może się różnić i ulegać nieskończonym ilościom zmian.

4. Higiena niemowlaka-o czym warto wiedzieć?

Higiena i pielęgnacja niemowlęcia jest niezwykle ważną sprawą. Skóra małego dziecka wymaga specjalnej opieki każdego dnia, dlatego warto zadbać o dobór kosmetyków i produktów potrzebnych do codziennej pielęgnacji. Są to:

– sól fizjologiczna,

– aspirator do noska,

– wanienka,

– płyny do kąpieli i po kąpieli,

– nożyczki do obcinania paznokci,

– termometr,

– waciki jałowe,

– przewijak.

Aby być spokojnym o skórę niemowlaka, warto używać ubranek sprawdzonych i stworzonych z myślą o tych najważniejszych – naszych dzieciach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu olalaKids z odzieżą dziecięcą, gdzie znaleźć można produkty najwyższej jakości.

5. Czy warto zadbać o osobny pokoik dla niemowlaka?

Osobny kącik dla naszego malucha jest sprawą dość ważną. Wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić od razu na osobny pokój, lecz warto pomyśleć o wydzieleniu choćby kawałka miejsca dla niemowlaka. Dziecko, nawet takie najmłodsze, także potrzebuje ciszy i spokoju. Szczególnie można to docenić, gdy mama karmi dziecko piersią. Niemowlę się nie rozprasza, a mama, nawet gdy są goście, może bez skrępowania nakarmić dziecko, siadając wygodnie w fotelu.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments