r e k l a m a


Kawa czy herbata w Gliwicach. Oglądaj w TVP

4 września w Gliwicach zagości ekipa popularnego programu śniadaniowego „Kawa czy Herbata” emitowanego na antenie TVP 1.

To element ogólnopolskiej kampanii promującej Gliwice jako gospodarza 8. Generalnego Zgromadzenia Światowego Stowarzyszenia Technopolii, które odbędzie się w dniach 10-12 września. – Chcemy pokazać, że Gliwice to innowacyjne miasto – miasto, w którym rodzą się i są realizowane ciekawe projekty – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent miasta. – Dzięki sukcesowi gospodarczemu możemy naszym mieszkańcom zapewnić dobre warunki do życia – dodaje. Co będzie można zobaczyć w programie? Na początek pokazane zostaną miejsca, w których rodzą się innowacje – Technopark oraz Politechnika Śląska.

O Dniu Nauki i Przemysłu (DNiP) organizowanym w ramach 8. Zgromadzenia WTA opowie prof. Jan Kosmol, prezes Technoparku. Wydarzenie ma popularyzować innowacje technologiczne i najciekawsze projekty naukowo-badawcze.

Jedną z firm, o której głośno w świecie jest Grupa i3D. Może się ona pochwalić sukcesami w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań graficznych.

W tajniki wirtualnej rzeczywistości wprowadzi widzów „Kawy czy Herbaty” Arkadiusz Patryas, wiceprezes Grupy i3D.

O innowacyjnych projektach realizowanych już w trakcie studiów będą mówić Sara Machowska, Paweł Szymański oraz Tomasz Litwin – członkowie zespołu pracującego nad projektem Silesian Greenpower – bolidu-zwycięzcy na torze Formuły 1, brytyjskim Silverstone.

W programie pojawi się też przedstawiciel Instytutu Onkologii, aby opowiedzieć o najnowszych dokonaniach w onkologii oraz nowatorskich planach dotyczących m.in. przeszczepów twarzy.

Ekipa „Kawy czy Herbaty” zajrzy także do gliwickiej strefy ekonomicznej. Jej prezes, Piotr Wojaczek, pokaże miejce, w którym znalazło zatrudnienie ponad 14 tysięcy osób, nie tylko z Gliwic, ale również z całego regionu. Na koniec widzowie zobaczą nowy, jedyny w Polsce inteligentny system zarządzania ruchem w mieście realizowany przez Śląską Sieć Metropolitalną.

10, 11 i 12 września Gliwice czeka wielkie święto. Miasto będzie gospodarzem wydarzenia o randze międzynarodowej – 8. Generalnego Zgromadzenia Światowego Stowarzyszenia Technopolii.

W ramach tej największej innowacyjnej imprezy w Europie odbędzie się m.in. Międzynarodowa Konferencja o roli innowacyjności w walce z kryzysem gospodarczym oraz międzynarodowe warsztaty UNESCO. Z myślą o mieszkańcach zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych – koncerty Ewy Farnej i Blue Cafe, maraton filmów Science Fiction czy Piknik rodzinny – świat wirtualnej zabawy.

Więcej informacji na stronie www.wta2012.com.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanka
gliwiczanka
12 lat temu

mieszkam tu tyle lat, i wiem że po politechnice na początek, w swojej branży można dostać 1 800 na rękę. Tyle kierunków, nowoczesne budynki, a zakładów pracy jak nie ma, tak nie ma.

widziałem to od środka
widziałem to od środka
12 lat temu
Reply to  gliwiczanka

Przecież Politechnika jest po to, żeby utrzymywać stado profesorów, doktorów itd.,a nie dawać przepustkę do wielkiej kariery każdemu kto ją ukończy. Wydziały mają przydzielaną kasę według ilości studentów. Dlatego kryteria przyjęć w ostatnich latach zostały obniżone do żenującego poziomu, żeby tylko przyjąć jak najwięcej osób. Wystarczy zdać maturę na 30% i Politechnika wita. Efekt? Poziom spada do granic absurdu. Naiwni studenci myślą, że studia na Polibudzie otwierają bramy raju. To jest wszystko bujda. Nie łudźmy się. Polskie uczelnie w światowych rankingach są na szarym końcu. Tylko niewielki procent najlepszych absolwentów ma szansę na karierę w zawodzie i dobre zarobki. Nie… Czytaj więcej »

anna
anna
12 lat temu

będziemy oglądać nasze piękne Gliwice

realny
realny
12 lat temu

bzdura,bzdura,bzdura !!! Piękne spoty reklamowe to nie wszystko ! Pracy nie ma czy to po niższym czy po wyższym wykształceniu,wszędzie w urzędach bałagan,biurokracja. Wysoki poziom przestępczości (wystarczy spojrzeć chodźby na Zatorze). Gliwice to dziadowskie miasto.

Anonimowo
12 lat temu
Reply to  realny

DZIADOWSKĄ TO TY MASZ TWARZ

Anfa
Anfa
12 lat temu

Gliwice to jest wioska. I zdania nie zmienię ” Na koniec widzowie zobaczą nowy, jedyny w Polsce inteligentny system zarządzania ruchem w mieście realizowany przez Śląską Sieć Metropolitalną.” Proszę podać gdzie mogę to zobaczyć. Co do Politechniki, na wielu wydziałach, wręcz obcina się liczbę studentów przyjmowanych na I rok studiów. Do widziałem:, bladego pojęcia nie masz o tym ile zarabia dr. Gwarantuje Ci że w szkołach podstawowych, gimnazjum i liceach te nieroby nauczyciele mają więcej i zdecydowanie mniej pracują od nauczyciela akademickiego, który dostaje stado idiotów do wykształcenia, mających problemy z dynamiką nie wspominając już o pisaniu, bazgroły które kiedyś… Czytaj więcej »

dr Zgoda
dr Zgoda
12 lat temu
Reply to  Anfa

Oho, referendyści rozpoczęli swoją kampanię 🙂 w mieście według nich jest źle i brzydko ale jak oni dojdą do władzy to będzie pięknie i sam Dubaj 🙂 śmieszni mali ludzie. Każdy NORMALNY gliwiczanin widzi jakie są piękne jego Gliwice

Anfa
Anfa
12 lat temu
Reply to  dr Zgoda

Miasto jest piękne, zabytkowe, co nie zmienia faktu iż wielką aglomeracją nie jest i zawsze bedzie tylko miasteczkiem:) a raczej wioską

observer
observer
12 lat temu
Reply to  Anfa

Nikt im doktorem nie kazał zostać. Nikt im na uczelnię nie kazał się pchać. Skoro sobie wybrali taki zawód to wiedzieli czym to się je i jakie są realia. Nie generalizuj i nie mów, że studenci to idioci. Pracownicy naukowi wcale – na tle innych – mało nie zarabiają. 8 lat temu kończyłem studia i niektórzy wykładowcy wykładali dodatkowo na 5 a nawet i więcej innych uczelniach więc biedni nie są. Nauczyciel akademicki (i to nie jest przypadek odosobniony) daje zaliczenie przedmiotu za…ilość obecności na zajęciach…Co do nauczycieli szkolnych to się zgodzę: pracują max. 20 godzin tygodniowo a zarabiają niemało.… Czytaj więcej »

obiektywny
obiektywny
12 lat temu

@Anfa .Proszę zauważyć iż miejsc związanych z historią jest coraz mniej.Po prostu Gliwice tracą swoją tożsamość.Wiele dobrego się dieje to fakt, ale jak program chce pokazać prawdziwe oblicze to powinien pokażac i te złe punkty.Mam pytanie.Czy Tv przyjechał tu za froko czy program jest sponsorowany? gliwice coraz bardziej idą w kierunku elit zapominając o mieszkańcach.Co będzie jak wiele firm przyjdzie do Prezydenta po zwolnienia z podatków itp.?jedni dostają to dlaczego inni nie?.

obiektywny
obiektywny
12 lat temu

Czy kiedyś ktoś pokaże w gliwicach na czym polega ten inteligentny system drogowy.Na drogach tego nie widac więc może choć wizualizacja??

Anfa
Anfa
12 lat temu

@observatore
Oni chcą poszezać własną wiedze, chcą zrobić coś dla nauki. I zwróć uwagę na to iż nie histeryzują o to że mają mało, a nauczyciele w szkołach tak.
W dodatku przeczytaj ustawę o szkolnictwie wyższy jeszcze raz tylko dokładnie. Zatrudniony na 1 uczelni.
Skoro uważasz że dają zaliczenie za obecność, mniemam że skończyłeś jakąś lipną szkołę prywatną, zapewne zaoczną, bo ja się z czymś takim nie spotkałam.
O nauczycielach w szkołach lepiej się nie wypowiadać, bo szkoda nerów, i w cześci przypadków oni sami nie wiedzą czego uczą, bo pojecie o tym mają znikome.

Bejbe M
Bejbe M
12 lat temu

Nie rozumiem, dlaczego powszechnym staje się umniejszanie roli nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przecież to oni właśnie wprowadzają dziecko w świat nauki. Jak nauczyciel jest dobry, ma pasję, potrafi w rzetelny sposób wiedzę przekazać, nauczyć a do tego ma warunki – to ważna jest rola samorządu – wyremontowany budynek, dobrze wyposażone sale, materiały do nauki, boiska sportowe, to taki młody człowiek idzie w świat z wiedzą i chęcią nauki. Takiego młodego człowieka dostaje w swoje ręce uczelnia wyższa, kształci i kształtuje. A jak ten Jaś stanie się panem Janem i obejmie prestiżowe stanowisko, opracuje jakiś nowatorski system, zbuduje niespotykaną… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI