r e k l a m a
spot_imgspot_img

Festiwal Filmów GOFFR zaprasza

GOFFR powstał dziewięć lat temu z inicjatywy Stowarzyszenia GTW. Celem Festiwalu jest promocja i upowszechnianie kultury, w szczególności filmu oraz muzyki filmowej.

Swoje filmy prezentowali u nas Bodo Kox (Marco P i złodziej rowerów), Kasia Rosłaniec (Galerianki), Robert Wrzosek (Stacja Mirsk) czy Dominik Matwiejczuk ( Krew z nosa, Bolączka sobotniej nocy). W jury zasiadali m.in.: Wojciech Kuczok, Krzysztof Tusiewicz, Michał Rosa, Marcin Koszałka, Adam Sikora, Magdalena Kumorek, Krzysztof Siwczyk oraz Stanisław Janicki. W ramach imprez towarzyszących wystąpili Tymon Tymański, Grzegorz Halama oraz zespół Akurat oraz Lao Che.

W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 23 – 24 listopada 2012 roku, w ramach 9 edycji odbędą się pokazy filmów konkursowych, pokaz Najlepszych Filmów Górskich z Lądka Zdrój, odbędzie się spotkanie z członkami Jury, warsztaty dla dzieci oraz koncert Tomasza Lipińskiego.

Festiwal od początku wspierają partnerzy biznesowi oraz Samorząd Miasta Gliwice. Wszystkie informacje na stronie www.goffrgliwice.pl.

Program

Piątek – 23.11.2012
Rocka Music Club – Koncert Muzyczny Wieczór Filmowy – wstęp Tomasza Lipińskiego
Godzina 20:00, bilety 20 zł / 25 zł

Sobota – 24.11.2012
14:00 – Studio „K’ oraz siedziba GKF Wrota – Warsztaty filmowe dla dzieci – Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
16:00 – Kino Amok – Scena Bajka – I blok filmów konkursowych – wstęp wolny
17:30 – Kino Amok – Scena Bajka – Rozmowa / Spotkanie z Jury, przerwa kawowa / Wystawa „I ty możesz zostać wojownikiem”
18:00 – Kino Amok – Scena Bajka – II blok filmów konkursowych, wręczenie nagród – wstęp wolny
20:30 – Kino Amok – Scena Bajka – pokaz filmów górskich – wstęp 15 zł.

Opis programu:

Koncert Tomasza Lipińskiego:
Polski muzyk rockowy, wokalista autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Wystąpił w kilku drugoplanowych rolach aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów m.in. do produkcji Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i do filmu Reich – oba w reż. Władysława Pasikowskiego.

Warsztaty Filmowe dla dzieci i młodzieży:
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać i popracować na planie filmowym oraz wózku filmowym. Poznają znaczenie ruchu w obrazie i jego wpływ na kompozycje ujęć. 
Warsztaty poprowadzi Marcin Kondraciuk – prezes stowarzyszenia Gliwicki Klub Filmowy WROTA, dyrektor Festiwalu Filmowego DRZWI oraz pomysłodawca Filmoterapii Planowej. Na co dzień realizujący filmy dokumentalne i fabularne, koordynator projektów związanych z filmem. Swoją działalność rozpoczął w roku 2001.

Pokaz filmów Konkursowych, Spotkanie z Jury:
Pokaz filmów odbędzie się w dwóch blokach. Filmy nadsyłane są na konkurs z całego kraju, ze wszystkich nadesłanych obrazów, komisja kwalifikacyjna wyłoni filmy finałowe z których jury wybierze Grand Prix, I, II i III nagrodę. Swój film wybierze także publiczność, czyli Nagrodę Publiczności, osoby głosujące będą brały udział w rozlosowaniu nagród od naszych partnerów. W przerwie między pokazami odbędzie się spotkanie z członkami Jury, w luźnej atmosferze, co będzie sprzyjało wymianie poglądów, doświadczeni oraz pomysłów.

Wystawa „I ty możesz zostać wojownikiem”
Wystawa zainicjowana przez mistrza sztuk walk Krzysztofa Drożniaka, animatora sportu i rekreacji, w ramach akcji „jedna godzina ruchu, to jedna godzina mniej przy komputerze”. Wystawę będzie można oglądać już od 19 listopada w kinie Amok.

Pokaz najlepszych filmów górskich Reel Rock Tour 2012

Ciężko, ciężko (hiszp: The Dura dura)
Chris Sharma był królem wspinaczki sportowej przez ostatnie 15 lat. Przez ten czas stworzył koło swojego domu w hiszpańskiej Katalonii mekkę dla miłośników trudnych (hiszp. dura) dróg wspinaczkowych. Dzisiaj, czeskie cudowne dziecko, dziewiętnastoletni Adam Ondra przyjeżdża do Chrisa by zdjąć mu koronę z głowy. Obaj walczą o ustanowienie pierwszego na świecie 5.15C, a w tym samym czasie Sasha DiGiulian i Daila Objeda swoimi świetnymi wspinaczkami wysyłają dotychczasowe kobiece standardy w niebyt.
23 minuty

Płetwa Rekina (ang: The Shark’s fin)
Conrad Anker, legendarny alpinista od 20 lat ma obsesję na punkcie Płetwy Rekina (The Shark’s fin) – spektakularnego niezdobytego granitowego filaru na Mt. Meru (6310m) w Indiach. W roku 2008 wraz z Jimmym Chinem i Renanem Ozturk wspinał przez 18 dni pokonując setki metrów tylko po to by zawrócić przed szczytem. Trzy lata później ten sam skład podjął decyzję o powrocie pod filar niezważając na rodzinne problemy Ankera i wypadek narciarski Ozturka, który miał miejsce zaledwie 6 miesięcy wcześniej i skonczył się urazem czaszki, złamaniem szyi i poważnym pytaniem o sens kolejnej wyprawy.
23 minuty

Szerocy chłopcy (ang: Wide Boys)
Amerykańscy wspinacze „ofłajdowi” przyzwyczaili wczystkich do swojego twardego wizerunku szorstkich i zakręconych gości gotowych wykrwawić się na drodze. Więc kiedy dwóch właściwie jeszcze chłopców z Wielkej Brytanii – Tom Randall i Pete Whittaker – przeskoczyło ocean by łyknąć szerokie szczeliny na zachodzie kraju, wliczając w to pierwsze przejście najtrudniejszej na świecie szczeliny znanej jako Century Crack – dla wszystkich było to małym szokiem.
20 minut

Honnold 3.0
Alex Honnold jest znany jako jeden z najodważniejszych solistów swojego pokolenia. Jak sobie dać radę w tej niebezpiecznej grze, w której trzeba balansować pomiędzy czystą ambicją a instynktem samozachowawczym? Od pierwszych wysokich bulderów do solowej wspinaczki 5.13, od dalekich przygód wspinaczkowych do rekordu prędkości na Nosie (The Nose). Honnold wciąż zadaje sobie pytanie co jest ważniejsze a w międzyczasie przygotowuje się do swojej największej przygody – Josemicki Triplet – w ciągu 19 godzin wejść na Mt. Watkins, El Cap i Half Dome. 95% solo bez zabezpieczeń. 23 minuty

BILETY:
Dla publiczności konkursy z nagrodami. Bilety można nabyć w CAFE IGLO oraz Sklepie GABBA (GCH)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI