W szpitalu w Bielsku-Białej zmarł pacjent zarażony wirusem AH1N1.
Jednak jak informuje dyrekcja szpitala, pacjent ten był schorowany i „świńska grypa” nie była bezpośrednią przyczyną jego śmierci. Oprócz tego w szpitalu zarażonych jest 13 osób, w tym personel, tak więc postanowiono ograniczyć wizyty w placówce. Bielsko-Biała leży niedaleko Gliwic, miejmy nadzieję, że wirus nie dotrze do naszego miasta. Jak uchronić się przed grypą? Jest kilka prostych zasad, których trzeba przestrzegać. W tym roku odnotowano nagły wzrost zachorowań na grypę. W przychodniach są spore kolejki.
Według danych Głównego Inspektora Sanitarnego – w ostatnim tygodniu grudnia grypą zaraziło się 80 tysięcy osób. Kilkaset trafiło z tego powodu do szpitala. Każdego dnia do lekarzy zgłaszają się tysiące osób z objawami grypy. W samym tylko województwie Śląskim potwierdzono już 24 przypadki zakażenia wirusem AH1N1 – informuje radio CCM.
Objawy przypominają tradycyjną grypę.
Są nimi: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, oraz kostno-stawowe, ból głowy, ból gardła, oraz suchy kaszel, uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia, brak apetytu, ból w okolicy ucha
Mogą wystąpić również: katar, nudności, biegunka lub wymioty, a czasami nawet: sztywność, utrata przytomności, dezorientacja.
Proste czynności związane z przestrzeganiem higieny osobistej zmniejszają ryzyko zakażenia, np. dokładne i częstsze mycie rąk przy użyciu mydła i bieżącej wody, jeżeli kran otwierany jest brudną ręką, to należy zakręcić go przez papierowy ręcznik.
Konieczne jest unikanie kontaktu z przedmiotami dotykanymi przez chorego lub dokładne ich umycie. Używanie jednorazowych chusteczek higienicznych przy kichaniu i siąkaniu nosa, które po użyciu należy natychmiast wyrzucić do kosza na śmieci oraz umyć ręce.
my już mamy jednego wirusa w gliwicach, choroba nie wyleczalna -liczenie tirów i wysyłanie pism. to jest oszołomska grypa
ręce myć i problemu nie będzie
W Gliwicach ta grypa była w 2009 roku z tego co pamiętam. Chyba wtedy nikt nie umarł.