Już 21 marca zakończy się rejestracja do piątej edycji maratonu programistycznego Deadline24, którego finał ma miejsce w Kopalni Guido na poziomie -320 metrów.
Deadline24 to ekstremalne zawody dla programistów, których finał trwa 24 godziny non-stop w industrialnej scenerii podziemnych górniczych wyrobisk. Wśród zarejestrowanych uczestników są Polacy, ale także informatycy z Turcji, Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech i Ukrainy. Tegoroczny Deadline24 cieszy się sporym zainteresowaniem. Do tej pory zgłosiło się już ponad 80, trzyosobowych drużyn z polskich uczelni technicznych, uniwersytetów, a także z tych zagranicznych.
Rejestracji dokonali też przedstawiciele znanych firm jak: Google, Flytronic, Apollogic, czy nk.pl.
Organizatorem maratonu jest firma Future Processing z Gliwic.
Pierwszym etapem Deadline24 są zdalne eliminacje. Odbędą się one już 24 marca za pośrednictwem strony internetowej. Każdy zgłoszony zespół otrzyma zestaw zadań, a jego celem będzie wygenerowanie odpowiedzi i przesłanie ich w wyznaczonym czasie na serwer sprawdzający. Niemalże trzydzieści najlepszych drużyn weźmie udział w finale, który podobnie jak w minionym roku, odbędzie się w zabrzańskiej Kopalni Guido, 320 metrów pod powierzchnią ziemi. W tej przestrzeni uczestnicy przez 24 godziny będą zmagać się nie tylko z algorytmami i rywalami, ale także własnym zmęczeniem. Podczas konkursu mają do też czynienia z żukoskoczkami, niezwykłymi stworzeniami, o których losy oparta jest fabuła.
Zwycięzcy zdobędą atrakcyjne nagrody w postaci: Apple iPad mini, Google Nexus, Amazon Kindle.
Konkurs został objęty patronatem merytorycznym przez Politechnikę Śląską (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki), Politechnikę Opolską (Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki) oraz Uniwersytet Śląski (Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach).
Szczegóły i regulamin dostępne na stronie internetowej: www.deadline24.pl
Deadline24 to pierwszy w Polsce maraton programistyczny, którego głównym adresatem są studenci z całej Polski. Konkurs ma charakter ekstremalny. Uczestnikami są trzyosobowe drużyny, które zamknięte przez 24 godziny, zmagają się z zadaniami ułożonymi przez organizatora. Dzięki swoim wysiłkom, walce z algorytmami i Żukoskoczkami, mogą wygrać atrakcyjne nagrody, pokonując nie tylko swoich rywali, ale także własne słabości. IV edycja 24-godzinnego, ogólnopolskiego maratonu programistycznego odbyła się w dniach 10-11 kwietnia 2012 r. Wzięło w niej udział 30 najlepszych drużyn, wyłonionych na podstawie wyników z eliminacji, w których uczestniczyło niemal 500 uczestników. Rywalizacja finałowa odbyła się 320 metrów pod ziemią, w zabrzańskiej Kopalni Guido.
Łee nie dość że 3 osoby, to jeszcze dla studentów tylko
Do finału zakwalifikuję się kilkadziesiąt drużyn. Każdy drużyna liczy trzy osoby. I co ważne – nagradzamy każdego członka z trzech drużyny, które w finale zajmą miejsce od pierwszego do trzeciego. A dla każdego uczestnika przy rejestracji czeka upominkowy zestaw startowy. A w Dedaline24 mogą brać udział nie tylko studenci, ale każdy chętny. W zeszłorocznej edycji zwyciężyli deweloperzy z NK.pl, ale są także przedstawiciele innych, znanych i światowych firm. Po raz pierwszy w tym roku witamy także uczestników z różnych krajów: z Turcji, Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech i Ukrainy. Pozdrawiam i zapraszam do udziału w tym ekstremalnym maratonie. Jarosław Kacprzak Zespół… Czytaj więcej »
ok ale trzeba mieć drużyne;/
Bez tego się nie obejdzie 🙂