r e k l a m a

spot_imgspot_img

DTŚ przyciągnie nowych inwestorów?

Co łączy nowoczesne biurowce, najlepsze centrum handlowe w Polsce i japońskie centrum technologiczne? Wszystkie te obiekty powstały po zakończeniu budowy Drogowej Trasy Średnicowej.

Doświadczenia innych miast wskazują, że lokalizacja firm w sąsiedztwie tej trasy to gwarancja sukcesu komercyjnego. Budowa Drogowej Trasy Średnicowej w znaczący sposób wpływa na wzrost wartości biznesowej nieruchomości zlokalizowanych w jej bezpośrednim sąsiedztwie.
Po oddaniu do użytku katowickiego i chorzowskiego odcinka powstały m.in. Silesia City Center, biurowiec Katowice Business Point czy centrum technologiczne Yamazaki Mazak. Zbudowano także wiele obiektów usługowych o charakterze ponadlokalnym bądź regionalnym.

– Dzięki DTŚ dotarcie z jednej części województwa do drugiej zajmie potencjalnym konsumentom, pracownikom czy partnerom biznesowym zaledwie kilkanaście minut. To niewątpliwie oznacza większe możliwości rozwoju biznesu – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Urząd Miejski w Gliwicach planuje, że w ciągu kilku najbliższych lat przeznaczy do sprzedaży 10 nieruchomości znajdujących się przy DTŚ.

Są to m.in. tereny przy węźle z ul. Królewskiej Tamy oraz przy ulicach Śliwki, Portowej, Dubois i Bohaterów Getta Warszawskiego. – Dzięki lokalizacji w Gliwicach podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w naszym mieście mocno rozbudował się sektor produkcyjny. W Nowych Gliwicach świetnie rozwijają się nowoczesne firmy technologiczne. Budowa DTŚ, która podniesie dostępność komunikacyjną centrum Gliwic dla mieszkańców Zabrza, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Chorzowa powinna wzmocnić także lokalny handel i usługi – mówi prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. – Powstanie drogi będzie miało pozytywny wpływ na rewitalizację centrum Gliwic, w sumie wzdłuż DTŚ na zagospodarowanie czekają tereny o łącznej powierzchni ponad 15 hektarów – dodaje.

Bezpośredni związek z powstającą trasą ma ogłoszony pod koniec stycznia projekt Nowe Gliwice II.

Jego celem jest rewitalizacja terenu po danej Fabryce Drutu i wykreowania w tym miejscu obszaru miejskiego o wysokich walorach funkcjonalnych i przestrzennych, dobrze skomunikowany z terenami przyległymi, a także z powstającą właśnie w Gliwicach inwestycją, jaką jest budowa Drogowej Trasy Średnicowej. Powstanie DTŚ powinno również podnieść w oczach potencjalnych inwestorów atrakcyjność znajdującego się w rękach prywatnych ogromnego terenu po dawnej Hucie Gliwice oraz stanowiącego własność miasta budynku dyrekcji huty.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Na pewno pojawią się inwestiorzy. Tak to już na świecie jest że drogi przyciągają inwestycje. Od wieków tak było.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI