Sprzedaż aut luksusowych stale wzrasta. Chociaż trudno mówić o określonym profilu klienta w segmencie premium, nawet do 80% samochodów nabywają osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pojazdy finansowane są zwykle poprzez kredyt lub leasing. Drugie rozwiązanie okazuje się popularniejsze – warto dowiedzieć się o nim nieco więcej i sprawdzić, dlaczego zyskało uznanie przedsiębiorców.
Charakterystyka leasingu samochodów klasy premium
Mimo zawirowań na rynku motoryzacyjnym liczba rejestracji pojazdów z najwyższej półki cenowej w ostatnich latach wzrosła. Największe wzrosty sprzedaży odnotowały marki takie jak BMW, Mercedes i Lexus. Kolejnymi firmami wybieranymi przez przedsiębiorców były Bentley, Ferrari oraz Maserati. Ponad 50% nabywców aut w leasingu to klienci korporacyjni. Chociaż sprzedaż wzrasta, odsetek samochodów luksusowych marek na polskich drogach wciąż pozostaje marginalny. Potwierdza to jednak tylko fakt, że stanowią one oznakę prestiżu.
Leasing samochodów premium – dlaczego firmy stawiają na leasing?
Wydawać by się mogło, że najzamożniejsi dokonują zakupów wyłącznie za gotówkę. Nie jest to jednak prawdą. Nawet najbogatsi przedsiębiorcy dbają o zastosowanie w praktyce efektu tarczy podatkowej. Dlatego też, zamiast kupować za gotówkę czy brać kredyt, wybierają leasing samochodu osobowego. Ta forma finansowania, nawet w przypadku aut luksusowych, skutecznie obniża koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Zmniejsza też podatki. Z tych powodów przedsiębiorcy świadomie wykorzystują efekt tarczy podatkowej wiążący się z leasingiem.
Gdzie szukać luksusowych aut, które można pozyskać do firmy? Ofertę pojazdów warto przejrzeć na stronie https://klf24.pl/oferta-pojazdow/samochody-osobowe. W tym miejscu uda się również skontaktować z profesjonalnymi doradcami, którzy pomogą dobrać najlepszy leasing samochodów premium, odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Dlaczego leasing marek luksusowych jest tańszy niż kredyt?
Przedmiotem leasingu pojazdów premium są modele o wartości przekraczającej 150 tysięcy złotych. Wspomniana suma to z kolei górny limit kwoty, którą można zaliczyć do kosztów działalności gospodarczej przeznaczonych na zakup aut firmowych. Wydatki na ekskluzywne samochody powyżej tej kwoty mogą nie być zaliczone do kosztów firmowych. Firmy nie powinny więc brać pojazdów typu premium czy prestige na kredyt ani kupować za gotówkę. Jeśli wartość auta wynosi przykładowo 350 tysięcy złotych, wybór innej opcji niż leasing samochodu osobowego spowoduje, że 150 tysięcy zostanie wydane i nie pomniejszy kosztów działalności. Jedynie leasing w księgach rachunkowych uwzględni tarczę podatkową i pozwoli zminimalizować straty, które powstałyby w przypadku kupna za gotówkę lub na kredyt.
Leasing samochodów premium na firmę to najtańszy sposób na sfinansowanie zakupu auta luksusowej marki zarówno z punktu widzenia podatku dochodowego, jak i kosztów przedsiębiorstwa. To także rozwiązanie najwygodniejsze, jeśli chodzi o procedury pozyskania oraz sposobu, w jaki dokonuje się podpisania i zawarcia umowy leasingowej. Warto zatem zastanowić się nad przejrzeniem ofert samochodów i skontaktowaniem z doradcą, jeśli planuje się pozyskać do swojej firmy pojazd klasy premium.