Alfy dla policji

Już za kilka dni funkcjonariusze polskiej policji wsiądą za kierownicę 120 nowych radiowozów marki Alfa Romeo. Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z nich trafi także do gliwickiej komendy.

Pod maską 159 bije prawdziwie „sportowe serce” – nowoczesny 200-konny turbodoładowany silnik 1750 TBi. Samochody te jako oznakowane radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach od Bałtyku aż po Tatry. Wszystkie Alfy 159 dla polskiej policji będą znakowane zgodnie z najnowszymi wzorcami i utrzymane w srebrno-niebieskiej kolorystyce.

W każdym z samochodów zostanie zamontowany wideorejestrator, który będzie nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu, a także radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Przypomnijmy, że w Gliwicach do tej pory jeździ kilka radiowozów z widorejestratorem, jednak są one nieoznakowane.
Nowe radiowozy będą przyspieszać od zera do 100 km/h zaledwie w 7,7 sekundy. Prędkość maksymalna, którą będą osiągać to 235 km/h.

Polska jest już kolejnym krajem w którym policja przesiada się do radiowozów legendarnej marki z Mediolanu – przypominamy, że Alfy Romeo od lat z powodzeniem są wykorzystywane przez funkcjonariuszy policji m.in. we Włoszech czy Austrii.

(alfaromeopress)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI