r e k l a m a

spot_imgspot_img

Awaryjne wyłączenia nowej fontanny. MZUK wydał oświadczenie

Nowa gliwicka fontanna wzbudza sporo emocji.

Wodotrysk na pl. Piłsudskiego częściej jest wyłączony, niż cieszy oko gliwiczan. Miejski Zarząd Usług Komunalnych wydał w tej sprawie oświadczenie. „(…) należy zmienić konstrukcję niecki fontanny. W ciągu najbliższych kilku dni zostaną wykonanie dodatkowe prace techniczne (…)”

Oświadczenie MZUK

Informuję, iż od momentu odbioru technicznego fontanny na Placu Piłsudskiego jest ona sprawdzana pod względem poprawności funkcjonowania. Na terenie Pl. Piłsudskiego na wysokości 4m umieszczony jest czujnik wiatru, który to steruje pracą fontanny. Z chwilą przekroczenia siły wiatru powyżej 1,5 m/s następuje jej awaryjne wyłączenie. Po konsultacjach z biurem projektowym oraz z wykonawcą prac podjęta została decyzja o zwiększeniu wartości czujnika wiatru do 2 m/s. W związku ze specyfiką miejsca – Pl. Piłsudskiego znajduje się w tzw. „korytarzu powietrznym”, podniesienie wartości czujnika wiatru powoduje wydostawanie się wody poza misę fontanny na chodnik oraz ulicę. Wynikiem tego jest spłukiwanie zanieczyszczeń do instalacji technologicznej fontanny. Skutkuje to zanieczyszczaniem filtrów i awaryjnym wyłączaniem fontanny. Z tego powodu należy zmienić konstrukcję niecki fontanny. W ciągu najbliższych kilku dni zostaną wykonanie dodatkowe prace techniczne polegające na: wykonaniu dodatkowych obrzeży granitowych w celu zabezpieczenia trawnika przed spływającą z fontanny wodą, wykonaniu odwodnienia liniowego odbierającego nadmiar wody z fontanny do obiegu zamkniętego, zastąpieniu części trawnika żwirem płukanym. Usunięty trawnik zostanie wykorzystany na terenie przyległym do Palmiarni.
Uprzejmie proszę o wyrozumiałość dla wykonania dodatkowych niezbędnych prac technicznych, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie fontanny w przyszłości.

Z poważaniem
Krystian Tomala
Dyrektor MZUK

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
12 lat temu

mzuk te spekulacje powinien uciąc już dawno temu

Marek
Marek
12 lat temu

czyli jednak niewypał 🙁

lenka
lenka
12 lat temu

szkoda, bo ta fontanna mogła byc hitem wakacji a remont pewnie potrwa

~pipi
~pipi
12 lat temu
Reply to  lenka

TA fontanna HITEM????? Buahahahahahahaha:D

mgz
mgz
12 lat temu

Fontanna w wakacje powinna dzialac dluzej niz do 22 , o tej godzinie spaceruje jeszcze sporo osob ,w tym starszych i to miejsce moze zyc troche dluzej .

ja
ja
12 lat temu

no to ładnie…..

rene
rene
12 lat temu

To miała być sztandarowa inwestycja tego lata. wyszła wielka lipa…

jimik
jimik
12 lat temu

trawa zniknęła – widocznie ZGNIŁA!

jimik
jimik
12 lat temu

Śmiechu warte wytłumaczenie.
robią nas w trąbę.
czujnik wiatru buhahaha –
trawy tylko szkoda

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

Jaki urzędnik (urzędnicy) z magistratu – imię i nazwisko, zatwierdzili wadliwy projekt tej fontanny ?
Ci ludzie powinni być natychmiast zwolnieni dyscyplinarnie za niegospodarność (wywalenie w błoto) 1.5 miliona złotych publicznych pieniędzy.
Bardzo proszę redakcję tego portalu o ustalenie i podanie do publicznej wiadomości nazwisk w/w

idioci są wśród nas
idioci są wśród nas
10 lat temu
Reply to  AndrzejD

Człowieku – czy każdy urzędnik ma znać się na fontannach – odpowiada wykonawca, lub co bardziej prawdopodobne projektant i to od niego inwestor powinien wymagać naprawy na własny koszt – troche logiki a nie tylko szczucia

Ktoś
Ktoś
12 lat temu

Ja rozumiem jak najbardziej że taka sytuacja mogła zaistnieć – ale inwestor powinien w takiej sytuacji szukać winnego… Z opisu wygląda to na błąd w projekcie…

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

Chyba lepiej by zrobili gdyby zostawili te żywopłoty co były wcześniej

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… miało być ślicznie … a wyszło, jak zawsze… Na szczęście Stary Marszałek odwrócony jest tyłem do tego badziewia i napewno myśli po swojemu i dosadnie – „Mam w **** tę fontannę i Tego co fontanna jego”. Z drugiej strony czego oczekiwać po tym „biurze projektów” – po kilku niedouczonych **********. Siła i prędkość wiatru, „korytarz powietrzny” … – Panie Tomala nie rób Pan z siebie ******* … albo się umie to robić albo nie. A swoją drogą powstałe dzielo sztuki, swoisty „akcent architektoniczny” – wspaniale koresponduje z nie mniej wybitnym dziełem architektury jakim jest skwer Doncaster. I tak trzymac… Czytaj więcej »

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… a tak na marginesie : … drogi Panie Tomala … te „trzy siusiaki” przed wejściem do Urzędu tez „leją po wsiem” a tam to już „korytarza powietrznego nie ma” … leją i zielenią się ze wstydu …

bubol
bubol
12 lat temu

no trudno, zdarza się

ja
ja
12 lat temu

a czy jak wy robicie inwestycję w domu lub mieszkaniu zawsze od razu jest idealnie? lepiej dopracowac coś na poczatku i później przez lata wygląda ładnie, prawda narzekacze pospolici?

~pipi
~pipi
12 lat temu
Reply to  ja

Jak ktoś robi inwestycję w domu, za własne ciężko zarobione pieniądze, to MYŚLI zanim ją zrealizuje. A nasze pieniądze panu prezydentowi i całej reszcie jego świty bardzo łatwo wyrzuca się w błoto bez ruszenia głową.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  ja

Tak, jak robię coś w mieszkaniu to od razu jest idealnie, ponieważ najpierw myślę i planuję remont a dopiero potem go robię zgodnie z planem, ponieważ robię to za własne pieniądze. Natomiast w Gliwicach (i nie tylko) najpierw się coś robi a potem myśli jak odkręcić to co się sp…..ło, w dodatku za publiczne pieniądze. To jest cecha charakterystyczna urzędników – oni tak właśnie działają i dlatego zostali urzędnikami ponieważ nie nadają się do żadnej odpowiedzialnej pracy w normalnej firmie. Gdyby w jakiejkolwiek prywatnej firmie pracownik wydał 1.5 miliona złotych na coś co nie działa, natychmiast zostałby zwolniony z pracy… Czytaj więcej »

m
m
12 lat temu

i tak nie ma pogody żeby pod nia spacerowac miejmy nadzieję że w sierpniu będzie i pogoda i fontanna

jimik
jimik
12 lat temu
Reply to  m

wystarczy pogoda
co się podziało z żywopłotem który tam rósł wcześniej?

Dino
Dino
12 lat temu

Tam już była fontanna za Niemca i działała. Przyszli Poloki i jest po polsku. Prawie idealniiiiiiiieeeeeeeee. Mosty i fontanny to polska specjalność. A jeszcze drogiii te też. Jednym słowem lipa nasza, superowa i jest klawo.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI