Blisko 1000 osób „dmuchało w balonik”. 10 było nietrzeźwych

958 przebadanych osób, w tym pięciu pod wpływem alkoholu – powyżej 0,5 promila – i pięciu po spożyciu – od 0,2-0,5 promila.

To wyniki akcji „Trzeźwość”, jaką policjanci przeprowadzili na terenie Gliwic i powiatu. Zatrzymanych czekają rozprawy sądowe i wyroki. Szósty nietrzeźwy, kierujący motorowerem, spowodował poważny wypadek w Sierakowicach. Najwięcej, bo 2,6 promila miał w organizmie 52-letni mężczyzna kierujący samochodem w Knurowie.

– Szósty kierujący, 47-letni motorowerzysta, ujawnił swój stan nietrzeźwości poza akcją, z własnej, aczkolwiek niezamierzonej inicjatywy – informują gliwiccy policjanci.

Około godziny 15.20 wykonał niesygnalizowany manewr skrętu w lewo i… wpadł wprost pod koła ciągnika siodłowego z naczepą wyładowaną kostką brukową. Tylko dzięki refleksowi 51-letniego kierowcy „tira” 47-latek uniknął śmierci. Wypadek w Sierakowicach na ul. Kozielskiej zablokował na półtorej godziny drogę wojewódzką nr 408. Ranny motorowerzysta został przewieziony do szpitala. Według wstępnych ustaleń, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ten przykład jest dowodem, że prowadzenie roweru czy motoroweru pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie.

Za przestępstwo prowadzenia pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, za wykroczenie – areszt lub grzywna do 5 tysięcy złotych. Wszystkim, którzy jechali na podwójnym gazie, zatrzymano prawa jazdy.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
riki75
riki75
10 lat temu

ciekawe gdzie sprawdzali bo w gliwicach tylko siebie czyli 958 i 10 było zalanych

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI