Blog

Pędziła 102 km/h po terenie zabudowanym. Zatrzymano prawo jazdy

Przez najbliższe trzy miesiące właścicielka citroena będzie musiała zrezygnować z kierowania samochodem. Po obejrzeniu nagrania swojej jazdy, dowiedziała się, że ograniczeń prędkości trzeba przestrzegać.

Kolejny odcinek obwodnicy prawie gotowy. Koszt 55 mln zł

1

Prace przy budowie ostatniej części obwodnicy zachodniej, prowadzącej od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego, dobiegają końca. Droga ma zostać otwarta 16 marca.

Mokasyny damskie marki Wojas – elegancja w luźnym wydaniu

0

Mokasyny to doskonały przykład, jak można połączyć swobodę stylu z subtelną elegancją. Idealne dla kobiet ceniących sobie wygodę bez rezygnacji z modowego wyrazu, mokasyny te stają się niezastąpionym elementem garderoby. Oferują one wyjątkową trwałość i są wykonane z myślą o potrzebach aktywnych kobiet. Gwarantują one komfort noszenia na najwyższym poziomie. Przyjrzyjmy się bliżej, jak mokasyny Wojas mogą odmienić Twoje codzienne stylizacje.

Policja mierzy prędkość w Gliwicach. 20 mandatów

Wczoraj w Gliwicach i powiecie gliwickim przekonało się o tym ponad 20 kierowców, w tym 38-letni rybniczanin, który stracił prawo jazdy i zapłacił spory mandat.

„Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna na jakiejś ulicy nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną” – informuje policja.

„Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków na przykład możliwości pojawienia się pieszych, rowerzystów, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności” – dodaje KMP Gliwice.

Mówiąc o zagrożeniach związanych z nadmierną prędkością należy wspomnieć o tzw. młodych kierowcach w wieku 18-24 lata. Wysoki odsetek wypadków z udziałem młodych kierowców często ma związek z brakiem doświadczenia, stylem życia oraz skłonnością do podejmowania ryzykownych zachowań, zwłaszcza przez młodych mężczyzn. Ich decyzje niejednokrotnie spowodowane są błędną oceną sytuacji oraz nieumiejętnością identyfikacji zagrożeń.
Jeden z takich przypadków opisaliśmy tu:„Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie” ?

Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.

Tylko we wtorek policja z Gliwic wystawiła 20 mandatów za przekroczenie prędkości

Wczoraj po 14.00 w Knurowie na ulicy Książenickiej, gdzie dozwoloną prędkość określono na 40 km/h, pewien kierowca z Rybnika jechał 91 km.h. Sprawa jednoznaczna, bezdyskusyjna. 38-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z tabelami wręczono mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.

Nowe linie przy dworcu ścierają się już po… tygodniu

1

12 lutego wprowadzono zmiany przy gliwickim dworcu PKP. Zarząd Dróg Miejskich usunął znak i umożliwił kierowcom wjazd bliżej budynku. Wszystko przed wyborami. Stworzono tzw. miejsca „całuj i jedź”, na których można zatrzymać się do 3 minut. Namalowano nowe linie, które już zaczęły ścierać się.

Ukradł tablice, a później paliwo. Tego mężczyzny szuka policja

Policja w Gliwicach prowadzi postępowanie przygotowawcze RSD 161/24, w sprawie posługiwania się tablicami rejestracyjnymi nieprzypisanymi do pojazdu oraz wykroczenia — kradzieży paliwa.

Pudrowanie trupa po gliwicku. Budynek zasłonięto płachtą

Na pierwszy rzut oka ten budynek przy centrum przesiadkowym w Gliwicach wygląda w miarę normalnie. No właśnie – na pierwszy rzut oka.

9 osób zatrzymanych. Skonfiskowano 0,3 kg narkotyków

Gliwiccy policjanci walczą ze zjawiskiem handlu narkotykami. W policyjnych akcjach wpadają posiadacze, nabywcy oraz handlarze. Zgodnie z prawem wszyscy odpowiedzą przed sądem. Tylko w czasie weekendu do policyjnych cel trafiło 9 podejrzanych. Łącznie podejrzanym odebrano i zabezpieczono prawie 0,3 kilograma narkotyków. Były to kokaina, amfetamina, haszysz, marihuana, grzybki.

Od marca emerytury i renty w górę. Ile wyniesie świadczenie po waloryzacji?

0

Od 1 marca nastąpi waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Jest ona przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku. Świadczenia wzrosną o 12,12 proc.

Kandydaci na prezydenta spotkali się z przedsiębiorcami na Politechnice

Katarzyna Kuczyńska-Budka, kandydatka na prezydenta Gliwic (Koalicja Obywatelska) oraz Mariusz Śpiewok, również ubiegający się o to stanowisko (poparcie Zygmunta Frankiewicza), spotkali się dzisiaj z grupą przedsiębiorców skupionych wokół Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Wydarzenie odbyło się na Politechnice Śląskiej.