Blog

Materace dla seniorów – jak o nie dbać?

0
materace dla seniorow jak o nie dbac

Zdrowy i komfortowy sen pozwala nam każdego dnia zadbać o energię i dobre samopoczucie. W tym wypadku trzeba postawić na odpowiedni materac, który da sylwetce prawidłową postawę i zniweluje dolegliwości bólowe. Jeśli chodzi o materac dla seniorów, niezbędne jest systematyczne dbanie o ten produkt. Dzięki temu osoby starsze przez długi czas będą się cieszyć spokojnym snem, pełnym wygody i komfortu. Jak zadbać o materac dla seniora? O czym warto pamiętać? Jakie czynności są ważne? Czym odznacza się dobry materac dla osoby starszej?

Zanieczyszczenie Kanału Gliwickiego. Czy Wody Polskie zareagowały?

0
n

Mieszkańcy od kilku tygodni alarmują, że w Kanale Gliwickim widać śnięte ryby oraz sporo zanieczyszczeń.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

policja
policja

W czasie minionej doby gliwiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 5 sprawców przestępstw. Trzej to nietrzeźwi kierujący. Ujęto 6 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, prokuratury i różne jednostki policji.

Wtargnęli do budynku szkolno-przedszkolnego. Szuka ich policja

poszukiwany

Wydział Kryminalny Komisariatu I Policji w Gliwicach prowadzi postępowanie w sprawie tzw. naruszenia miru domowego, a dokładniej – wtargnięcia do budynku zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gliwicach przy ul. Rubinowej 16.

Gliwickie fontanny znów działają

0
Fontanna 9
Fontanna 9

Wiosna w pełni, słupki rtęci pną się w górę, czas na poszukiwanie ochłody. Warto wybrać się na spacer szlakiem gliwickich fontann, które w większości zlokalizowane są wśród zieleni i wsparte mocną bazą rekreacyjno-wypoczynkową.

Powstaną Velostrady m.in. w Gliwicach. Co to będzie?

1
velostrady śląsk

W Katowicach przedstawiciele 11 samorządów podpisali w piątek porozumienia o rozpoczęciu budowy szybkich dróg rowerowych w GZM. Łącznie powstanie 8 velostrad o długości ok. 120 km. Podpisane w piątek porozumienia dotyczą pierwszych czterech. Realizacja tych inwestycji rozpocznie się w 2023 roku, a kolejnych w 2024 roku.

Co z jarmarkiem świątecznym i imprezami, które do tej pory odbywały się na Rynku?

1
rynek gliwice remont

Wielu mieszkańców zarzucało prezydentowi Adamowi Neumannowi wycinanie drzew. W Gliwicach trwa więc akcja ocieplania wizerunku władz, która wiąże się z kolejnymi nasadzeniami drzew oraz kwiatów. Również na gliwickim Rynku. Zdecydowano, że pojawią się tam niewielkie drzewka, a nie jak zaproponowaliśmy palmy, które mamy w Gliwicach, a z których korzystają promocyjnie np. Katowice. Jedna z radnych zwraca jednak uwagę na inny aspekt nasadzeń na płycie wokół ratusza. Mogą one skomplikować organizację wielu imprez na Rynku.

Odnaleziono zaginionego p. Henryka

0
policja radiowoz19
policja radiowoz19

Zaginiony mężczyzna został odnaleziony.

Gliwice – wiadomości z Gliwic

0
rynek gliwice
rynek gliwice

Każdy człowiek chce być dobrze poinformowany i wiedzieć, co dzieje się w jego otoczeniu, więc szuka np. wiadomości z Gliwic. To zupełnie normalne zjawisko.

Kierowca: „Drzewka sadzone są bezmyślnie, byle więcej, bo trzeba ratować prezydenta”

drzewa korfantego

W ostatnim czasie mieszkańcy mogą obserwować prawdziwą nasadzeniową ofensywę.