Bolą Cię plecy, gdy siedzisz przy komputerze? Mamy na to rozwiązanie!

Biurka z elektryczną regulacją wysokości to sposób na efektywną pracę i komfortową rozrywkę. Nowoczesne meble tego typu posiadają całkowicie automatyczny mechanizm i wiele udogodnień pozwalających na ergonomię w pełnym znaczeniu tego słowa. Co warto wiedzieć o biurkach ergonomicznych?

Dlaczego warto zainwestować w biurko premium?

To przede wszystkim zdrowie. Wysokość blatu takiego mebla możesz dostosować do swojego wzrostu i przyjąć optymalną wysokość, co zapobiega wadom postawy. Możesz też zapisać swoje ustawienia, a jeśli współdzielisz biurko z inną osobą, także ona ma możliwość zapamiętania wybranych parametrów.

Drugi powód to efektywność. Możliwość pracy w pozycji stojącej jest szczególnie przydatna, jeśli zaczynasz odczuwać spadek koncentracji i znużenie. Zmiana pozycji aktywuje zastane mięśnie, poprawia krążenie i stanowi dawkę nowej energii.

Trzeci powód to komfort – nowoczesne biurka to ergonomiczny kształt stelaża i blatu. Nie można zapominać również o estetyce. W produktach premium wszystkie mechanizmy są umiejętnie ukryte, a blat i stelaż, wykonane z najwyższej jakości materiałów, z zachowaniem zasad dobrego designu.

Biurko do pracy i rozrywki – jakie wybrać?

Biurko ergonomiczne może być wykonane z różnych materiałów. Stelaż jest zwykle metalowy, blat natomiast może być wykonany z litego drewna, płyty meblowej lub też z płyty MDF. Biurka drewniane prezentują się niezwykle elegancko, ale dobre wrażenie robią także meble wykonane z tańszych, wciąż jednak wysokojakościowych, materiałów. Zarówno wygląd stelaża, jak i blatu można dopasować do własnych preferencji – dużą popularnością cieszą się blaty białe lub pokryte okleiną imitującą wybrany gatunek drewna. Blaty z litego drewna to często blaty dębowe.

biurko gamingowe

Kupując biurko gamingowe, warto postawić na blat w kolorze czarnym. Nowoczesne modele często mają dodatkowo wyprofilowany blat, co sprawia, że są spójnym uzupełnieniem pokoju każdego gracza. Biurko gamingowe inspirowane kształtem sportowego samochodu ma w swojej ofercie polski producent MOTIONDESK. 

Marka oferuje także burka z dodatkowymi modyfikacjami kształtu blatu. To na przykład poszerzenie po prawej lub lewej stronie, które pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą, lub też estetyczne wcięcie we frontowej części pozwalające dosunąć się do biurka jeszcze bliżej. Dobre biurko ergonomiczne można również spersonalizować, tzn. dostosować jego parametry do własnych potrzeb w maksymalnym zakresie – dotyczy to wymiarów, kształtu, koloru, materiałów, czy rozłożenia akcesoriów, takich jak przelotki kablowe, kontakty nablatowe i inne.

Komu polecane jest biurko elektryczne? 

Zasadniczo każdej osobie, która długo pracuje w pozycji siedzącej. Współcześnie wiele osób spędza czas na siedząco nie tylko w pracy, ale także w domu – oglądając telewizję, przeglądając internet, czy po prostu odpoczywając. Jak wspomnieliśmy, możliwość wykonywania obowiązków w pozycji stojącej wzmacnia mięśnie, ogranicza ryzyko wad postawy, a także poprawia koncentrację i zapobiega znużeniu.

Biurka elektryczne, z regulacją wysokości blatu, sprawdzą się w biurach i różnego rodzaju pracowniach, ale także w domu. Taki mebel sprawdzi się zarówno w pracy, jak i przy wszelkiego rodzaju rozrywce. Inwestycja w biurko ergonomiczne jest też szczególnie polecana osobom, które pracują zdalnie.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI