r e k l a m a


Budynek Dyrekcji czeka na inwestora

spot_img
r e k l a m a

Bank, sąd czy może dyrekcja centrum handlowego Focus? Kto wprowadzi się do okazałego budynku przy ul. Mitręgi?

Reprezentacyjny gmach Dyrekcji dawnej Huty Gliwice jest na sprzedaż. Miasto szuka inwestora zainteresowanego kupnem nieruchomości. Obiekt przy ul. Mitręgi 4 oferowany jest łącznie z działkami o pow. 0,2506 ha. Stanowią one własność Skarbu Państwa.

Przyszły inwestor nabędzie prawo wieczystego użytkowania gruntu, wraz z prawem własności budynku po byłej Hucie Gliwice, który mieści się w obrębie jednej z działek.

Obiekt składa się z dwóch części: wyższej – trzykondygnacyjnej przylegającej do ulicy Mitręgi i niższej – dwukondygnacyjnej, znajdującej się przy ulicy Piwnej. Całkowita powierzchnia to ponad 4 tysiące m.kw. , z czego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 3 tysiące m.kw.

Atutem nieruchomości jest jej doskonałe położenie w centrum miasta oraz świetne skomunikowanie.

Do skrzyżowania autostrad A1 i A4 jest tylko 5 km., a już wkrótce w bezpośrednim sąsiedztwie przebiegać będzie Drogowa Trasa Średnicowa.
W założeniu nieruchomości przeznaczone są pod usługi różne. Mogą się tam ulokować biura lub placówki administracyjne. Działki mają kształt nieregularny, sąsiadują z ternami należącymi do Focus Gliwice Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że kiedy kilka lat temu, poprzednim właścicielom budynku – Bankowi Handlowemu i Stalexportowi mimo ogłaszanych przetargów nie udało się znaleźć chętnego na kupno nieruchomości wycenionej na ponad 3 mln złotych, do akcji wkroczył gliwicki magistrat.

Ostatecznie, po negocjacjach, za stuletni obiekt Urząd zapłacił 1,2 mln złotych.

Już wtedy pojawiły się deklaracje, że w przyszłości, gdy trafi się odpowiedzialny kontrahent, miasto może nieruchomość korzystnie odsprzedać.

Choć w ofercie inwestycyjnej możemy przeczytać, że „możliwości aranżacji ograniczone są jedynie wizją inwestora”, to jednak nowy właściciel budynku będzie musiał zadbać również o zabytkowe wyposażenie gabinetu dyrektora i sali konferencyjnej.

Wystrój obu pomieszczeń został bowiem wpisany do rejestru zabytków ruchomych województwa śląskiego. A jest to wspaniała boazeria, obrazy, delikatne metalowe detale, kominki z rzeźbami oraz ogromne biurko.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta można obejrzeć film z wizualizacją obiektu, gdzie prezentowane jest nie tylko jego usytuowanie, ale również wnętrza.

Nina Drzewiecka

zdjęcia: UM Gliwice
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dociekliwy
dociekliwy
13 lat temu

Nie trzeba się spieszyc ze sprzedażą. Gliwice teraz nie są zadłużone, a jak będzie wybudowany Focus wartość budynku zapewne wzrośnie.

Swoją drogą gmach i wnetrza są wyjątkowo okazałe.

???
???
13 lat temu

Czyj jest w koncu budynek ? Miasta czy Skarbu Panstwa?

Baśka
Baśka
13 lat temu

Budynek jest nasz, czyli miejski.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI