r e k l a m a

spot_imgspot_img

Cantate Deo czeka na zespoły i solistów

Szansę na występ ma każdy. Kto zaimponuje jurorom wystąpi w Gliwicach na jednym z najstarszych festiwali piosenki religijnej w Polsce.

Jeszcze do końca maja trwa przyjmowanie zgłoszeń wykonawców. Kiedy nawet nie śniły nam się telewizyjne X-factory czy Bitwy na głosy Cantate Deo było już prawdziwą kuźnią talentów i tak pozostało do dziś. Na gliwickim festiwalu młodzi artyści z całej Polski nierzadko dopiero debiutowali, zyskując potem muzyczne uznanie. To ciągle ma istotne znaczenie, gdyż chętnych do udziału jest zwykle znacznie więcej niż przepustek do występu na żywo.

– Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń konkurs piosenki tradycyjnie przebiega dwuetapowo. Najpierw jurorzy przesłuchują przesłane nagrania wykonawców. Następnie decydują, kto otrzyma kwalifikacje do występu na festiwalu. Tam rozgrywa się już muzyczna rywalizacja o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach – wyjaśnia przebieg konkursu dyrektor Cantate Deo ks. Piotr Sikora.

Wykonawcy przesyłając zgłoszenie powinni pamiętać, że oprócz wypełnionego formularza muszą także dołączyć kasetę lub płytę z nagraniami dwóch piosenek konkursowych. Ponadto należy przesłać teksty piosenek i ich zapis nutowy. Zgłoszenia można dostarczać osobiście lub przesłać do końca maja pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Festiwal Cantate Deo, ul. Jana Pawła II 5A, 44-100 Gliwice. Ponadto możliwe jest przesłanie zgłoszenia pocztą elektroniczną na adresy mailowe [email protected]; [email protected]

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin konkursu znajdują się na stronie www.cantate.pl

Tegoroczna 26. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-7 lipca w muszli koncertowej przy par. św. Jacka w Gliwicach Sośnicy (ul. Przedwiośnie). Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI