r e k l a m a


Co z tą obwodnicą? RDOŚ wydała postanowienie

spot_img
r e k l a m a

Po 1,5 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała postanowienie o uzgodnieniu i określeniu warunków realizacji zachodniej obwodnicy miasta.

Uzyskanie tego postanowienia było koniecznie do sporządzenia decyzji środowiskowej. Na wybudowanie zachodniej obwodnicy miasta z niecierpliwością czekają gliwiccy kierowcy. Tymczasem władze miejskie oczekują sprawniejszego załatwiania procedur formalnych związanych z przygotowaniem do realizacji tej ważnej inwestycji drogowej.

Chodzi o część obwodnicy miasta pomiędzy ulicami Sowińskiego a Daszyńskiego.

– Zarząd Dróg Miejskich trzykrotnie był proszony przez RDOŚ o uzupełnienie wniosku. Można było przedstawić nam wszystkie uwagi za jednym razem. Tymczasem na odpowiedzi z Dyrekcji czekaliśmy w sumie ponad rok. Formalnie na podjęcie decyzji RDOŚ ma 30 dni, ale nie wlicza się do tego czasu przeznaczanego na uzupełnienia wniosku – podkreśla Grzegorz Wieczorek, zastępca dyrektora ZDM.

Prezydent Gliwic negatywnie ocenia niektóre obowiązujące w Polsce procedury związane z realizacją inwestycji drogowych. Skargę w sprawie opieszałości Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska skierował już kilka miesięcy temu do wojewody śląskiego.

– Dobrze, że w końcu otrzymaliśmy to postanowienie. Kolejnymi ważnymi etapami będzie wydanie tzw. decyzji środowiskowej, która otwiera drogę do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Potem będziemy mogli wyłonić wykonawcę przedsięwzięcia i ruszyć z robotami. Biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenia, trudno przewidzieć, ile jeszcze czasu upłynie do rozpoczęcia budowy. Sama budowa, którą zajmie się miasto, potrwa z pewnością zdecydowanie krócej i zostanie zrealizowana w ściśle określonym terminie – mówi Zygmunt Frankiewicz.

Warto wiedzieć, że jesienią przejezdna ma być cała autostradowa obwodnica Gliwic (utworzona przez autostrady A1 i A4 oraz Drogę Krajową nr 88 – tzw. starą autostradę).

Zachodnia obwodnica miasta stanowi mniejszy pierścień wewnątrz tego układu drogowego – na tej trasie na razie dostępny jest odcinek od Drogi Krajowej nr 88 do ul. Sowińskiego

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
12 lat temu

obwodnica jeszcze poczeka bo jak oszołomstwo z gliwiczan dla gliwic będzie ją blokowac ciągle to my nadal będziemy stac w korkach

Antyfan
Antyfan
12 lat temu
Reply to  ...

Oni blokują tylko inwestycje które mają przebiegać obok ich domów/mieszkań.
A z tego co mi wiadomo, ich domy/mieszkania, miszczą sie w okolicach Parku Chopina, więc nie będą blokować obwodnicy.
Oni tak faktycznie to walczą tylko i wyłącznie o swoje dobro, a nie o dobro gliwiczan…

haker
haker
12 lat temu

To jest piękny przykład jak działa platformowy rząd. Półtora roku na jeden dokument. Nieudaczniki.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI