r e k l a m a

spot_imgspot_img

Strona głównaSample Page

Sample Page Title

Niedawno informowaliśmy o tworzonej w Gliwicach grze Hatred, która została okrzyknięta najbrutalniejszą w historii.

Okazuje się, że w Gliwicach ma swój początek gra, o której już zaczyna być głośno w całej Polsce. Tym razem nie za sprawą sensacji czy brutalności. Wręcz przeciwnie, pomysłodawcy i twórcy MaNaGame chcą zadbać o nowoczesne i skuteczne nauczanie przedsiębiorczości w szkołach.

Gra, o której piszemy, ma na celu urozmaicenie nauki przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych oraz uczelniach wyższych. Ma to być narzędzie dydaktyczne, które uczy poprzez zabawę.

Tomasz Kulczycki, prezes spółki MaNaGame tworzącej grę przyznaje, że to doskonała forma nauki przedsiębiorczości.
– Nasza gra jest skierowana na rynek edukacyjny jako gotowe narzędzie dla nauczycieli i świetna forma nauki poprzez zabawę. Nasze narzędzie to w istocie platforma edukacyjna. Jednym z elementów jest gra, w której gracze prowadzą na wspólnym, symulowanym rynku swoje firmy. Z jednej strony muszą ze sobą rywalizować, a z drugiej współpracować na wspólnym rynku podażowo-popytowym. W grze jest wszystko to, co w realiach prowadzenia biznesu – czyli planowanie, rachunek zysków i strat, zatrudnianie pracowników, zakupy, produkcja i sprzedaż. Do tego elementy zewnętrzne jak banki, kredyty, lokaty, badania rynkowe i wiele różnych ciekawych rzeczy. Platforma to nie tylko gra, ale również zbiór e-zadań, z których nauczyciele mogą korzystać w każdej chwili – mówi Tomasz Kulczycki w rozmowie z infogliwice.pl. – Dodam jeszcze, że główna zaletą naszej platformy jest szeroka i wręcz nieograniczona dostępność, potrzebny jest tylko internet i komputer, nauczyciel może prowadzić lekcje w formie rozgrywki nawet dla uczniów przebywających w domu – kończy Kulczycki.

Co ciekawe, projekt MaNaGame uzyskał już bardzo szerokie poparcie społeczne w Polsce. Sama gra i pomysł na takie realizowanie edukacji był przedstawiany między innymi w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej na jednej z podkomisji, na wielu uczelniach wyższych – między innymi na GWSP, gdzie gra była testowana w ostatnim półroczu. Rektor Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości mówi, że produkt doskonale się sprawdził. – Gra Mana Game to doskonałe narzędzie symulujące rzeczywistość gospodarczą w celu pobudzania przedsiębiorczości wśród młodych osób. Narzędzie to pozwala przynajmniej w symultaniczny sposób poznać tajniki prowadzenia własnej firmy z uwzględnieniem symulowanej rzeczywistości gospodarczej. Młode osoby w zabawny sposób poznają współzależności procesów gospodarczych. Współczesne pokolenie wymaga od nauczycieli kreatywnego podejścia do nauczania wiedzy, uczenia się umiejętności, a właśnie MaNaGame pozwala na ciekawe, inspirujące i kreatywne nauczanie przedsiębiorczości w szkołach – mówi dr Alina Vogelgesang.

Swoja prapremierę dzieło MaNaGame będzie miało oczywiście w Gliwicach. Już 19 stycznia w Urzędzie Miejskim w sali 146, na którą zostali zaproszeni nauczyciele przedsiębiorczości z gliwickich szkół ponadgimnazjalnych.
W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną funkcjonalności aplikacji oraz zalety jej stosowania podczas zajęć. Zaproszeni goście będą mogli jako pierwsi przetestować grę uczestnicząc w przygotowanej rozgrywce. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat kształcenia młodzieży z zakresu przedsiębiorczości.

0 0 votes
Article Rating

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Młody
Młody
10 lat temu

Ciekawe kiedy w szkołach będzie można w to popykać ?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI