Czy warto kupić ubezpieczenie transportu?

Firmy specjalizujące się w branży transportowej zawsze podejmują ogromne ryzyko – odpowiedzialne są za towar swoich klientów. Wystarczą gorsze warunki drogowe albo chwila nieuwagi kierowcy, aby doszło do kolizji, uszkodzenia towaru i ogromnych strat. Na szczęście spedytorzy mogą się przy tym chronić, wykupując odpowiednie ubezpieczenia. Sprawdź już teraz, co oferuje rynek!

Z jakich ubezpieczeń mogą korzystać firmy transportowe?
Rynek ubezpieczeń stale się rozwija, a wraz z tym procesem pojawia się coraz więcej ciekawych opcji ochrony, w tym dedykowanych dla przedsiębiorców. W przypadku firm transportowych do najważniejszych polis należy zaliczyć:

ubezpieczenie OCP, czyli Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika,
– CARGO,
– specjalne ubezpieczenie dla pracowników.

Choć żadna z tych opcji nie jest obowiązkowa, to jednak firmy transportowe powinny to traktować, jako przysłowiowe „must have”. Dzięki tym polisom prowadzenie biznesu jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, a do tego przedsiębiorca zyskuje w oczach klientów.

Czym jest ubezpieczenie OCP?
Celem tej polisy jest zabezpieczenie interesów klienta, na wypadek nierzetelnego lub nieprawidłowego wykonania usługi przez przewoźnika. O co chodzi? Jeśli firma transportowa uszkodzi towar z własnej winy lub np. dostarczy go z dużym opóźnieniem, zleceniodawca będzie mógł otrzymać odszkodowanie. Oczywiście musi on udowodnić, że z tytułu nieprawidłowo wykonanej usługi poniósł straty.

Pamiętaj, że OCP w podstawowej opcji zapewnia dość niewielką ochronę. Przy wysokim zakresie ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność za zdarzenia umyślne, czyli np. wypadek z winy kierowcy. To ubezpieczenie jest nieobowiązkowe, ale zastanów się nad jego wykupieniem. Bez OCP ponosisz duże ryzyko prowadzenia działalności. Do tego coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy firma ma to ubezpieczenie. Jego brak nierzadko oznacza rezygnację z usługi i skorzystanie z oferty konkurencji. W efekcie przez brak OCP możesz stracić wielu klientów!

Ubezpieczenie CARGO
To ubezpieczenie jest już ściśle związane z samym ładunkiem. Ogromną zaletą CARGO jest fakt, że zapewnia ono odszkodowanie niezależnie od tego, z jakiego powodu towar zostanie uszkodzony. Zalicza się do tego także kradzież, zniszczenie w wyniku rozboju, spalenie czy np. zalanie. Polisa najczęściej obejmuje konkretny transport, choć można ją również wykupywać dla wielu ładunków i na dłuższy czas.

Ubezpieczenie dla pracowników firmy transportowej
Na koniec pozostają nam specjalne polisy dla pracowników, którymi także warto się zainteresować. Mając je, zyskasz miano profesjonalnego pracodawcy, a więc łatwiej będzie Ci znaleźć dobrych specjalistów na rynku pracy. Co jeszcze ważniejsze, ubezpieczenie to zdejmuje z Ciebie dużą odpowiedzialność. Pamiętaj, że transport kołowy to dość niebezpieczna branża. Kierowca może ponieść śmierć w wypadku, doznać trwałego uszczerbku na zdrowia czy nawet zrobić sobie krzywdę przy zwykłym rozładowywaniu pojazdu. Polisa zapewnia w takich sytuacjach odszkodowanie.

Dopasuj ubezpieczenie do potrzeb firmy transportowej
Pamiętaj, że wszystkie te polisy oferowane są w różnych pakietach, które możesz dopasowywać do własnych potrzeb. Do tego każda firma ubezpieczeniowa stosuje własne kryteria do wyliczania wysokości składki. Z tego powodu najlepiej porównaj ze sobą wiele ofert z rynku, zanim zdecydujesz się na konkretną. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnego formularza ubezpieczeń – znajdziesz go np. na stronie https://ubezpieczamy24.com

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI