DTŚ wjechała do Gliwic! Średnicówka przejezdna od godz. 16.00 (TV)

Dziś o godzinie 16.00 oddany do ruchu zostanie odcinek G1 Drogowej Trasy Średnicowej. W samo południe odbyło się uroczyste, symboliczne otwarcie drogi.

Od dziś kierowcy mogą wjechać na średnicówkę już na ul. Kujawskiej – w okolicach giełdy samochodowej.

Drogowa Trasa Średnicowa odgrywa bardzo istotną rolę w układzie drogowym w konurbacji śląskiej. Ułatwia kierowcom wygodny i szybki dojazd do centrów kilku dużych miast, w tym do stolicy województwa. Łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Ma w przeważającej części po trzy pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne wjazdy. Ułatwia przemieszczanie się od miasta do miasta, ale podnosi też atrakcyjność inwestycyjną pobliskich terenów.

Oddanie do użytku pierwszego gliwickiego odcinka o długości 2,8 km ma duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców Gliwic, ale całego regionu. Na trasie powstały kolejne dwa węzły DTŚ – połączenie z ul. Kujawską, a przede wszystkim węzeł z autostradą A1 – największy na całej trasie wiodącej od Katowic. Jest on zlokalizowany w pobliżu węzła Gliwice Sośnica, na którym autostrada A1 krzyżuje się z autostradą A4. Skrzyżowanie w kształcie koniczyny powstało 15 metrów nad ziemią i prawie 10 metrów nad autostradą. Sam most składa się z trzech osobnych obiektów i ma 450 metrów długości, a wszystkie drogi razem z łącznicami liczą prawie 2,5 km długości.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
7 lat temu

Nigdzie nie natrafiłem na nazwę tego węzła.Jest Gliwice Sośnica,Gliwice Wschód itd.A tu?Może ktoś wie.

Smiechu Warte
Smiechu Warte
7 lat temu

Kiedy przewidujecie remont?????????

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI