Dziś od rana policja prowadzi akcję „Pieszy”

Dziś od godziny 9.00 do 13.00 na terenie Gliwic i powiatu policjanci przeprowadzą działania „Pieszy”. Będą jednak ujawniać wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i kierowców.

Celem jest przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
8 lat temu

Akcja jak najbardziej potrzebna. Szkoda tylko, że nie słychać by były przeprowadzana akcje „rowerzysta” by karać rowerzystów zwłaszcza tych jeżdżących bez świateł po zmroku, a często nie mają nawet odblasków. Do pouczenia kwalifikowaliby się ci, co przejeżdżają po przejściu dla pieszych i jeżdżą po chodnikach. Inne miasta jakoś potrafią te akcje robić, a Gliwice?

janusz
janusz
8 lat temu
Reply to  Jacek_P

że tak zacytuję z klasyka „co gnoju, krwi ci potrzeba?!”

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI