r e k l a m a


Edyta Geppert wystąpi w Gliwicach

spot_img
r e k l a m a

Impresariat Gliwickiego Teatru Muzycznego zaprasza na scenę przy Nowym Świecie na recital żywej legendy polskiej piosenki literackiej – Edyty Geppert.

Nie chce, by mówić o niej „wokalistka”. Nie używa też terminu „poezja śpiewana”. Jej zdaniem „po prostu śpiewa piosenki”. I właśnie owym „po prostu” zdobyła sobie rzeszę wielbicieli. Każdy jej koncert to szczegółowo wyreżyserowany spektakl, pozwalający na chwilę obcować ze światem sacrum. Światło delikatnie prześlizguje się po złotych włosach i ukrytej w czerni sylwetce, pozwalając publiczności skupić się na magnetyzującym, nastrojowym oraz mocnym głosie artystki. Niczego więcej nie potrzebuje, by wywołać w naszych sercach niezwykłe emocje i wciągnąć do magicznego świata, który buduje za pomocą słów połączonych z muzyką.

Recital ten będzie niebywałą okazją wysłuchania najbardziej znanych utworów artystki ze wszystkich jej albumów, ale także tych piosenek, które nigdy nie zostały wydane. Zapraszamy!

Edyta Geppert
Ta emanująca charyzmą artystka zachwyca swoim głosem i interpretacją piosenek już od 1984 roku, kiedy to zdobyła główną nagrodę na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W tym samym roku jej wykonanie utworu „Jaka róża taki cierń”, autorstwa Jacka Cygana, zostało nagrodzone Grand Prix na XXI Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Tylko jej udało się otrzymać tę prestiżową nagrodę aż trzykrotnie! W 1986 odebrała bowiem kolejne Grand Prix za piosenkę „Och, życie kocham cię nad życie” (ze słowami Wojciecha Młynarskiego). Te dwa utwory przeszły już do historii polskiej piosenki poetyckiej, a Edyta Geppert zyskała sobie nimi grono wiernych fanów, które wciąż się rozrasta (wystarczy tu zauważyć, że po utwór „Och, życie…” sięgały zwyciężczynie telewizyjnych show: Agnieszka Włodarczyk oraz Magda Welc – ta druga uzyskała dzięki niemu wygraną podczas finału, podbijając swoim wykonaniem serca widzów). Rok 1995 przyniósł jej kolejne Grand Prix, tym razem za piosenkę „Idź swoją drogą” według słów Jonasza Kofty. Artystka doceniona została także za granicą, zdobywając nagrody na festiwalach w Bratysławie, Holandii oraz na Malcie. Warto również wspomnieć, iż w żyłach artystki płynie węgierska krew, dlatego też nie stroni ona od energicznych rytmów czardasza.

Oprócz wymienionych autorów tekstów, Edyta Geppert ma w swoim repertuarze również utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Poniedzielskiego, Magdy Czapińskiej, Bożeny Ptak czy Jerzego Ficowskiego. Wśród kompozytorów, z którymi współpracowała znajdują się Seweryn Krajewski, Andrzej Rybiński, Henryk Alber oraz Włodzimierz Korcz. W swojej karierze wydała już 13 albumów, z których połowa „pokryła się złotem” – w tym głośny i wyjątkowo pozytywnie recenzowany „Nic nie muszę”, nagrany z okazji 25-lecia pracy twórczej. W bieżącym roku status złotej płyty uzyskał jej album „Moje królestwo”.

BILETY: 50 i 60 zł
REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW: www.teatr.gliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI