r e k l a m a

spot_imgspot_img

Eko-wojownicy uczą, jak zrobić coś z niczego… i rozdają nagrody

Czy z rzeczy, które teoretycznie nadają się wyłącznie do kosza, można stworzyć przedmiot codziennego użytku lub małe dzieło sztuki?

Eko-wojownicy nie tylko pokazują, że tak, ale przy okazji rozdają nagrody. „Eko-wojownicy. REaktywacJA” to projekt edukacyjny realizowany przez Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach, którego głównym celem jest popularyzacja postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Tym razem zabawne ekozwierzątka zapraszają dzieci wraz z rodzicami do konkursu, w którym nagradzana jest kreatywność. Aby wygrać jedną z atrakcyjnych nagród wystarczy zrobić „coś z niczego”, wykazując się przy tym wyjątkową pomysłowością, i podzielić się tym z użytkownikami konkursowego profilu na Facebooku.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy do 27 września 2012 r.:

1. Zrobić coś z niczego – przedmiot, rzeźbę, zabawkę lub… co tylko podpowiada wyobraźnia.
2. Do produkcji można użyć makulaturę, plastik, metal – wszystko, co nadaje się do ponownego przetworzenia.
3. Zrobić zdjęcie swojego dzieła.
4. Wejść na stronę www.facebook.com/Eko-wojownicy i kliknąć „Lubię to”
5. Za pomocą Aplikacji Konkursowej dodać zdjęcie swojego dzieła.
6. Wysłać krótki opis przedmiotu pod adres [email protected]

Spośród nadesłanych prac jury wybierze trzy prace, których autorzy wykazali się największą kreatywnością. Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie www.facebook.com/Eko.Wojownicy.

Projekt „Eko-wojownicy. REaktywacJA” współfinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Za pośrednictwem wykreowanych zwierzątek – Mrówkulaturki, Leoplastusia, Gryzłomka, Szkłokodyla i Butelmisia – w ciekawy i zabawny sposób dzieciom i młodzieży przedstawiane są kwestie związane z segregacją odpadów i ochroną środowiska naturalnego. Jednym z elementów projektu jest profil na portalu społecznościowym www.facebook.com/Eko.Wojownicy, na którym publikowane są newsy i ciekawostki dotyczące powtórnego wykorzystania surowców wtórnych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI