Grudniowa premiera w Teatrze Miejskim – Królowa Śniegu

Grudzień to najlepszy miesiąc na premierę spektaklu pt. „Królowa Śniegu” wg H.Ch. Andersena. Od 8 grudnia na Małej Scenie.

To opowieść o losach dwojga dzieci – Gerdy i Kaja. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy do oka Kaja wpada odłamek zaklętego lustra. Szklany płatek zmienia pogodnego chłopca w przekornego psotnika, który zaczyna widzieć świat jako brzydki i zły. Kaj porzuca swój rodzinny dom i przenosi się do tajemniczej Królowej Śniegu, władczyni mroźnej krainy. Gerda wyrusza na poszukiwanie przyjaciela.

Tematy, które najbardziej poruszyły realizatorów to przyjaźń, poświęcenie, oddanie, a także poszukiwanie własnej tożsamości. W przedstawieniu zostaną wykorzystane elementy teatru cieni, tańca i ruchu oraz teatru plastycznego.

Reżyser Przemysław Jaszczak jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie/ Filii we Wrocławiu. Debiutował „Brzydkim Kaczątkiem” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2013 roku. Wyreżyserował spektakle w wielu polskich teatrach m.in. w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Pinokio w Łodzi, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze im. Andersena w Lublinie, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ma na koncie przede wszystkim realizacje familijne oraz młodzieżowe.

Muzykę do „Królowej Śniegu” przygotowuje znakomity kompozytor Piotr Klimek. Jego utwory towarzyszyły podróży Misia i Tygryska, bohaterów spektaklu „Ach, jak cudowna jest Panama”, reż. Laura Słabińska. Autorką scenografii i kostiumów będzie Aleksandra Starzyńska. Za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski.

W spektaklu wystąpią aktorzy związani  z Małą Sceną: Anna Moś, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski, a także Justyna Schabowska i Urszula Chrzanowska.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI