r e k l a m a
spot_imgspot_img

I kto jest nierzetelny? PWiK ogłosiło przetarg na szklaną willę

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach ogłosiło przetarg na przebudowę willi przy ul. Rybnickiej.

Co ciekawe, w materiałach przetargowych znalazła się koncepcja modernizacji identyczna z tą, jaką zamieściliśmy w kwietniu. Wtedy to Agnieszka Batóg, reprezentująca PWiK, stwierdziła, że firma nic nie wie o takich planach przebudowy. Zarzuciła nam nierzetelność i szukanie taniej sensacji. Taką informację przesłała również do innych mediów.

„Koncepcja Zalewski Group jest jedynie wizją projektanta, nie będąc tym samym obowiązującą ani zaakceptowaną przez PWiK” – pisała w kwietniu Agnieszka Batóg.

Co więc stało się w ciągu trzech miesięcy, że „nieakceptowana koncepcja” znalazła się w oficjalnych materiałach przetargowych? Jak dziś dowiedzieliśmy się od Agnieszki Batóg, PWIK zakupiło koncepcję Zalewski Group. Jednak jej zdaniem nie przesądza to o przyszłym kształcie nieruchomości.

Przetarg, który właśnie ogłosiło PWiK obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej pt. Przebudowa i rozbudowa Willi Neumann przy ul. Rybnickiej 27 w Gliwicach wraz z zagospodarowaniem terenu. Firmy zainteresowane przetargiem powinny złożyć swoje oferty do 19 lipca.

W kwietniu na infogliwice pisaliśmy:

Z kolei nowa część będzie miała eliptyczny, „łagodny” kształt, który stanowić będzie dopełnienie historycznej formy willi. Obiekt o wysokości 3 kondygnacji powstanie pomiędzy ścianą szczytową willi a granicą działki.
Elewację nowo projektowanego budynku będzie stanowić szklana ściana kurtynowa z podziałami nawiązującymi wysokością do wysokości kondygnacji historycznej części budynku
.

Za to w dokumentacji przetargowej możemy przeczytać, że:

Do budynku historycznego przystawiać będzie bryła nowoprojektowanej rozbudowy. Aby uniknąć wrażenia pastiszu rozbudowa zrealizowana zostanie w kształcie neutralnego, w znacznej części przeszklonego „parkowego pawilonu”. Nowoprojektowana część będzie miała eliptyczny, „łagodny” kształt stanowiący neutralne dopełnienie historycznej formy istniejącej willi. Będzie to obiekt o wysokości 3 kondygnacji nadziemnych (…) Elewację nowoprojektowanego budynku będzie stanowić szklana ściana kurtynowa z podziałami nawiązującymi wysokością do wysokości kondygnacji historycznej części budynku.

Komentarz

W kwietniu Agnieszka Batóg w piśmie rozesłanym do mediów zarzuciła dziennikarzom infogliwice.pl brak rzetelności dziennikarskiej i szukanie taniej sensacji. Teraz z materiałów przetargowych jasno wynika, że PWiK jednak chce żeby przyszła siedziba przy ul. Rybnickiej wyglądała tak, jak na koncepcjach, które publikowaliśmy w kwietniu. W tej sytuacji elementarna przyzwoitość nakazuje, aby Agnieszka Batóg po prostu przeprosiła za bezpodstawne oskarżenia. Czekamy również, aż portale, które tak ochoczo wtórowały Agnieszce Batóg zamieszczą wizualizacje willi, które u nas ukazały się w kwietniu. Podpowiadamy – można je znaleźć na stronie PWiK w dokumentacji projektowej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
12 lat temu

no to ładnie pani batóg się wykazała 🙂

wolf
wolf
12 lat temu

czyli jednak pwik wybuduje za nasze pieniądze to szkaradztwo…

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

To Agnieszka Batóg ładnie reprezentuje firmę skoro w jej imieniu wprowadza w błąd. Brawo i gratuluję RZETELNYCH pracowników PWIK.

wkurzony
wkurzony
12 lat temu

Straszne to jest i strasznie brzydkie aż straszy. Niech tego nie budują za moje pieniądze!

wtf?
wtf?
12 lat temu

czy reprezentantka jest winna decyzjom PWiK, bo mi sie zdawało że jej praca polega na przedstawianiu oficjalnego stanowiska spółki, które 3 miesiące temu mogło być inne niż teraz, już nie mówiąc o tym że zakup projektu musi świadczyć o jego realizacji. ten artykuł wygląda jak jakaś personalna jazda i bardziej jestem ciekaw co sobie pani redaktor nim rekompensuje

gosc
gosc
12 lat temu

Musialo to być oficjalne stanowisko PWiK, wiec epatowanie jednym nazwiskiem plasuje dziennikarstwo infogliwice na mocno brukowym poziomie. Prywatna wojenka na prywatnym portaliku. Ktos tu się zachłystnął możliwościami Internetu.

A losy projektu logiczne nawet po lekturze tej twórczości – niezaakceptowany projekt, zaakceptowany projekt, wstepna koncepcja, w przyszłości wybrany projekt w drodze przetargu.

kuba
kuba
12 lat temu

Chwila, skopiowaliście newsa z forum i napisaliście o nim artykuł – to jest nierzetelne

Choszczman
Choszczman
12 lat temu

To chyba o ten artykuł na 24gliwice chodzi http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=30718 a dziś sami piszą że to prawda 🙂 Brawo !!! – tylko 3 miesiące zabrało im potwierdzenie tego o czym inni dawno wiedzieli 🙂 szkoda tylko, że się do błędu nie chcą przyznać i komentarz w tej sprawie wraz z linkiem do tego co pisali o nierzetelności innych przez cenzurę na swoim portalu nie dopuszczają 🙁

Komentator
Komentator
12 lat temu

Zadaje się, że Pani Nina nie rozumie faktu, że kilka miesięcy jest wystarczającym okresem na podjęcie pewnych decyzji – w tym przypadku zatwierdzenie przez Zarząd koncepcji i zakupienie projektu. Powyższy artykuł aż ocieka jadem, jaki jego autorka pluje w ilościach ponadnormatywnych, nawet dla dziennikarzy znanych z ciętego języka.

Poziom artykułu jest godny szmatławca.
A na rzeczniczce PWiK skupiłay się skutki decyzji podjętych przez kogo innego.
Pani Nino, rzecznik prasowy jest głosem swoich przełożonych – i to do nich moim zdaniem należy kierować swoje uwagi. I kultura nakazuje robić to grzeczniej

nina
nina
12 lat temu
Reply to  Komentator

Dziękuję za komentarz Pani Agnieszko – jak zwykle kulturalny i na poziomie.

piwosz
piwosz
12 lat temu

Polakom gratulujemy żywca a pwik rzeczniczki

zosia
zosia
12 lat temu

I o co ten cały szum i o czym ta zacięta dyskusja? Do roboty, zamiast wojować i popisywać się gramatyką.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI