reklamaspot_img
spot_imgspot_img

I kto jest nierzetelny? PWiK ogłosiło przetarg na szklaną willę

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach ogłosiło przetarg na przebudowę willi przy ul. Rybnickiej.

Co ciekawe, w materiałach przetargowych znalazła się koncepcja modernizacji identyczna z tą, jaką zamieściliśmy w kwietniu. Wtedy to Agnieszka Batóg, reprezentująca PWiK, stwierdziła, że firma nic nie wie o takich planach przebudowy. Zarzuciła nam nierzetelność i szukanie taniej sensacji. Taką informację przesłała również do innych mediów.

„Koncepcja Zalewski Group jest jedynie wizją projektanta, nie będąc tym samym obowiązującą ani zaakceptowaną przez PWiK” – pisała w kwietniu Agnieszka Batóg.

Co więc stało się w ciągu trzech miesięcy, że „nieakceptowana koncepcja” znalazła się w oficjalnych materiałach przetargowych? Jak dziś dowiedzieliśmy się od Agnieszki Batóg, PWIK zakupiło koncepcję Zalewski Group. Jednak jej zdaniem nie przesądza to o przyszłym kształcie nieruchomości.

Przetarg, który właśnie ogłosiło PWiK obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej pt. Przebudowa i rozbudowa Willi Neumann przy ul. Rybnickiej 27 w Gliwicach wraz z zagospodarowaniem terenu. Firmy zainteresowane przetargiem powinny złożyć swoje oferty do 19 lipca.

W kwietniu na infogliwice pisaliśmy:

Z kolei nowa część będzie miała eliptyczny, „łagodny” kształt, który stanowić będzie dopełnienie historycznej formy willi. Obiekt o wysokości 3 kondygnacji powstanie pomiędzy ścianą szczytową willi a granicą działki.
Elewację nowo projektowanego budynku będzie stanowić szklana ściana kurtynowa z podziałami nawiązującymi wysokością do wysokości kondygnacji historycznej części budynku
.

Za to w dokumentacji przetargowej możemy przeczytać, że:

Do budynku historycznego przystawiać będzie bryła nowoprojektowanej rozbudowy. Aby uniknąć wrażenia pastiszu rozbudowa zrealizowana zostanie w kształcie neutralnego, w znacznej części przeszklonego „parkowego pawilonu”. Nowoprojektowana część będzie miała eliptyczny, „łagodny” kształt stanowiący neutralne dopełnienie historycznej formy istniejącej willi. Będzie to obiekt o wysokości 3 kondygnacji nadziemnych (…) Elewację nowoprojektowanego budynku będzie stanowić szklana ściana kurtynowa z podziałami nawiązującymi wysokością do wysokości kondygnacji historycznej części budynku.

Komentarz

W kwietniu Agnieszka Batóg w piśmie rozesłanym do mediów zarzuciła dziennikarzom infogliwice.pl brak rzetelności dziennikarskiej i szukanie taniej sensacji. Teraz z materiałów przetargowych jasno wynika, że PWiK jednak chce żeby przyszła siedziba przy ul. Rybnickiej wyglądała tak, jak na koncepcjach, które publikowaliśmy w kwietniu. W tej sytuacji elementarna przyzwoitość nakazuje, aby Agnieszka Batóg po prostu przeprosiła za bezpodstawne oskarżenia. Czekamy również, aż portale, które tak ochoczo wtórowały Agnieszce Batóg zamieszczą wizualizacje willi, które u nas ukazały się w kwietniu. Podpowiadamy – można je znaleźć na stronie PWiK w dokumentacji projektowej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI