r e k l a m a

spot_imgspot_img

II Międzynarodowe Forum Innowacji

Na spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Nowe technologie – nowe horyzonty” już po raz kolejny zaprasza prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Impreza odbędzie się 19 września 2014 r. na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami sektora publicznego, świata biznesu oraz nauki na temat pobudzania gospodarki poprzez wdrażanie innowacji.

Eksperci z Polski oraz z krajów będących liderami w rankingach innowacji zastanowią się jakie działania skutecznie pobudzają potencjał ludzki i owocują rozwiązaniami, które mają szansę zmieniać naszą rzeczywistość na lepszą i ciekawszą.

O miano polskiej stolicy innowacji ubiega się wiele aglomeracji miejskich w naszym kraju, ale tylko Gliwice należą do grona World Technopolis Association – prestiżowej międzynarodowej organizacji z siedzibą w Korei Południowej, która zrzesza kilkadziesiąt najbardziej zaawansowanych technologicznie światowych metropolii.

To właśnie Gliwice uznano za jeden z najważniejszych polskich ośrodków innowacji. Miasto bardzo dobrze poradziło sobie z transformacją gospodarczą i dziś zamiast przestarzałych zakładów przemysłu ciężkiego, działa tu wiele nowoczesnych fabryk – zarówno w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jak i poza nią. Ponadto chętnie lokują się tu firmy z sektora nowoczesnych technologii, a Politechnika Śląska, jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju, prowadzi na szeroką skalę inwestycje, które umacniają tę pozycję. W mieście prężnie działa Technopark, który tworzy i promuje nowoczesne firmy technologiczne, a także wspiera transfer innowacyjnych technologii z Politechniki Śląskiej i jednostek badawczo-rozwojowych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Niezwykle dynamicznie rozwija się Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice – najlepsza w chwili obecnej lokalizacja dla firm innowacyjnych nie tylko w skali miasta ale całego regionu. – Międzynarodowe Forum Innowacji w Gliwicach to przestrzeń do wymiany doświadczeń między różnymi podmiotami zaangażowanymi w tworzenie i wdrażanie innowacji – mówi prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz. – Wierzymy, że, z jednej strony Gliwice mogą pochwalić się ciekawymi case studies, które zainspirują innych, a inni mają do przedstawienia wiele ciekawych spostrzeżeń, które zasilą nasze miasto dodatkową energią twórczą – dodaje.

W trakcie konferencji goście z zagranicy, między innymi Marko Torkkeli z Singapore Management University, Paul Clarke, właściciel, Equity & Grant, Leonid Chechurin z Lappeenranta University of Technology, zastanowią się jakie czynniki warunkują sukces w dziedzinie innowacji. – Wierzymy, że tylko skonfrontowanie stanowisk przedstawicieli biznesu, nauki i administracji może wnieść powiew świeżości w dyskusję na temat efektywnego wdrażania rozwiązań opartych na wiedzy – uważa Luk Palmen, prezes InnoCo i jeden z gości Forum.

Prof. Tadeusz Baczko z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN; Michał Turczyk, dyrektor w Zespole R&D and Governmental Incentives, Deloitte; prof. Jan Kosmol, Prezes Technoparku Gliwce; Tomasz Szczęsny, autor koncepcji i książki „Strategia 2w1”; Bartosz Krzemiński, prezes zarządu, Newag Gliwice; Krzysztof Kuliński, prezes i współzałożyciel, Research and Engeneering Centre; Jarosław Czaja, założyciel, Future Processing oraz gospodarze spotkania – prezydent Zygmunt Frankiewicz oraz jego zastępca Adam Neumann to tylko niektórzy z potwierdzonych prelegentów, którzy będą rozmawiać o tym jak udrażniać przepływ zasobów i wiedzy między uczelniami a biznesem, zastanowią się czym powinien odznaczać się współczesny naukowiec/badacz/twórca innowacji oraz podejmą się odpowiedzi na pytania dotyczące rozsądnego finansowania inwestycji w nowe technologie. Ponadto podczas konferencji przedstawiciele firm, które wyrosły w sprzyjających rozwojowi Gliwicach zastanowią się jakie działania podejmowane przez miasto pomagają im w codziennej pracy.

Z pewnością dobre efekty przynoszą wszelkie aktywności popularyzujące nowe technologie i promujące ciekawe projekty badawcze (zwłaszcza te, które narodziły się w Gliwicach) zarówno wśród „zwykłych” konsumentów, jak również przedstawicieli biznesu.

W ramach projektu „Nowe technologie – nowe horyzonty” oprócz konferencji odbędą się targi Media Tent, podczas których zwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi nowinkami technologicznymi. Wśród wystawców znajdą się: I3D, Infinity Dreams, CD Project, High Flyers, Cortland, Saturn, Tauron, Roboty i spółka, 3D Blue, parki nauki i rozrywki Krasiejów i Bałtów. Dla fanów elektroniki będzie to m.in. okazja do przetestowania najnowszego sprzętu elektronicznego, gier komputerowych i aplikacji. Organizatorzy przygotowali targi również pod kątem osób poszukujących nowych kontaktów biznesowych oraz dla szkół, których uczniowie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat animacji, muzyki elektronicznej, fotografii i grafiki komputerowej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI