Nieprzyjemne zapachy mogą rozpraszać pracowników w czasie wykonywania przez nich obowiązków. Jeśli mocny zapach towarzyszy zbyt długo mogą pojawiać się mdłości, rozdrażnienie oraz bóle głowy. W przypadku dymu z papierosów nie bez znaczenia jest również element zagrożenia zdrowia. Dlatego przygotowaliśmy porady na temat tego, jak pozbyć się zapachu dymu tytoniowego z pomieszczeń. Przeczytaj i zastosuj się do naszych porad już dziś.
Dokładne sprzątanie
Bardzo często stale towarzyszący nam nieprzyjemny zapach dymu tytoniowego może być związany z niedokładnym sprzątaniem. Dym osadza się bowiem bardzo głęboko i tradycyjnymi środkami czyszczącymi nie jesteśmy w stanie dotrzeć tak głęboko, jak on. Jeśli więc w Twoim biurze wciąż wyczuwa się ten nieprzyjemny zapach, zatrudnij specjalistów do jego usunięcia. Firma Czysty Efekt specjalizuje się w sprzątaniu powierzchni biurowych. Jej skuteczność i dokładność z pewnością pozwoli na pozbycie się zapachu. Wejdź na https://czystyefekt.pl i sprawdź ofertę oraz sposób funkcjonowania firmy.
Ozonowanie
Ozonowanie to sposób na najtrudniejsze przypadki. Jest to rodzaj dezynfekcji pomieszczeń, który nie wymaga stosowania środków chemicznych. Przeprowadza się je za pomocą ozonu, który ma bardzo wysokie właściwości bakteriobójcze, dzięki silnemu utlenianiu. Jest to metoda bardzo ekologiczna i dokładna. Poradzi sobie z większością zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, jakie mogą gromadzić się w domu. Nie da się jej przeprowadzić na własną rękę, więc stosowana jest do najgorszych przypadków i wymaga ingerencji firmy sprzątającej.
Odświeżacze powietrza
Jeśli nieprzyjemny dym pojawia się w pomieszczeniu jedynie sporadycznie, ze względu na osoby palące, którego ze sobą noszą, zachęcamy do używania różnorodnych odświeżaczy powietrza. Możesz zdecydować się na delikatne i aromatyczne świece, aerozole, kadzidełka oraz żele pochłaniające nieprzyjemne zapachy. W niewielkich pomieszczeniach można zastosować ziarna kawy w woreczku lub sodę oczyszczoną w połączeniu z octem. To ekologiczny sposób na pochłanianie dymu tytoniowego.
Dobra wentylacja
Jeśli nasze pomieszczenie nie ma zapewnionej dobrej wentylacji, wzrasta prawdopodobieństwo stałego osadzania się na przedmiotach dymu papierosowego. Jeśli stale będziemy wietrzyć pomieszczenie, nawet tylko za pomocą otwierania okien, zapachy nie będą się długo osadzały. Warto zadbać również o wentylację za pomocą elektronicznych wentylatorów, które bez zmiany temperatury w pomieszczeniach, przeprowadzają cyrkulację powietrza.
Pranie materiałów
Dym papierosowy najłatwiej osadza się na tkaninach. Jeśli będziesz dbać o to, aby wszelkie zbędne materiały były stale odświeżane, zauważysz znaczną poprawę jakości powietrza. Najtrudniej jest w przypadku kanap oraz dywanów. Można oddać je do specjalistycznych firm, które będą w stanie dogłębnie je oczyścić. Staraj się również nie pozostawiać ubrań i materiałów porozrzucanych po pomieszczeniach. One również będą pochłaniać nieprzyjemny zapach.
Staraj się nie palić w pomieszczeniach. Najlepiej wyznaczyć na tę czynność specjalne miejsce na zewnątrz budynku, aby uniknąć kłopotów związanych ze zdrowiem oraz nieprzyjemnym zapachem.