r e k l a m a


Jak wygląda praca w towarzystwach ubezpieczeniowych?

Wielu osobom praca w ubezpieczeniu kojarzy się z nudą i banałem. Są to jednak dość stare i nieaktualne stereotypy, które nie charakteryzują dobrze aktualnego wyglądu branży. Praca w towarzystwach ubezpieczeniowych jest świetną ścieżką zawodową, zwłaszcza dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze światem biznesu lub finansów.

Zróżnicowanie stanowisk

Wbrew stereotypom, praca w ubezpieczeniach to więcej niż jedno stanowisko. W towarzystwach ubezpieczeniowych potrzeba specjalistów  z różnych dziedzin, którzy wspólnie mogą stworzyć prawidłowo działający team. 

Niezwykle istotni są pracownicy z działu sprzedaży i marketingu. To oni zdobywają nowych klientów. Rozmawiają z zainteresowanymi stronami i doradzają w wyborze najlepszych opcji dostępnych w firmie.

Równie ważne okazują się osoby obsługujące klientów. To zazwyczaj do nich dzwoni się w razie problemów czy odszkodowania. Jest to dynamiczna i niezwykle wymagająca praca, która poza wykwalifikowaną wiedzą wymaga również odpowiednich umiejętności miękkich.

Potrzebni są również pracownicy na stanowiskach kierowniczych czy analitycznych. Zarządzanie dużym towarzystwem ubezpieczeniowym to nie żadna bułka z masłem. Należy dbać o swoich klientów, liczyć się z kosztami i zwracać uwagę na ciągle zmieniające się przepisy.

Dynamiczna i rozwojowa kariera

Rozwój technologii wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Towarzystwa ubezpieczeniowe wcale nie zatrzymały się w przeszłości. Wiele firm idzie z duchem czasu, oferując swoim konsumentom coraz to nowsze usługi, które dbają o ich kieszeń i bezpieczeństwo.

Dużo pracowników na stanowiskach doradczych zaczyna wyjeżdżać na delegacje. W ten sposób są w stanie jeszcze lepiej poznać swoich klientów, odpowiednio dopasować ofertę i nawiązać przyjazne, długoletnie współprace. 

Jak się okazuje, kariera ubezpieczeniowa nie jest związana tylko i wyłącznie z telefonami i siedzeniem za biurkiem. Stereotyp związany z monotonią i banalnością pracowania na takim stanowisku spowodowany jest zwykłą niewiedzą.

Zapotrzebowanie na pracowników

Towarzystwa ubezpieczeniowe to firmy, które świadczą usługi dużym przedsiębiorcom, jak i zwykłym osobom prywatnym. Zazwyczaj zbierają kilkunastu, o ile nie kilkudziesięciu pracowników, którzy współpracując, zdobywają coraz to nowszych klientów. Ze względu na brak zainteresowania tym kierunkiem zawodowym młodych ludzi wakatów pojawia się coraz więcej.

Towarzystwo ubezpieczeniowe może zaoferować pracę osobom z wykształceniem wyższym, zwłaszcza po kierunkach takich jak finanse, biznes, ekonomia czy zarządzanie. Bardzo istotna okazuje się również charyzma i otwartość na doświadczenia. To ciągła praca z ludźmi, których sytuacje mogą być bardziej albo mniej skomplikowane.

Jeśli szukasz pracy na w ubezpieczeniach, koniecznie zajrzyj do sieci, na strony takie jak GoWork.pl, które zbierają zarówno oferty, jak i opinie pracowników o wystawiających się miejscach. To najlepszy i najszybszy sposób na rozeznanie się na swoim lokalnym rynku.
Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI