r e k l a m a

spot_imgspot_img

Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Gliwicach? W jakiej lokalizacji warto kupić mieszkanie?

Rynek mieszkaniowy w Gliwicach szybko się rozwija. Mieszkania mają bardzo atrakcyjne ceny, znacznie niższe niż w pobliskich Katowicach, a do tego dochodzi duża ilość zieleni, parków, sklepów i punktów usługowych. W Gliwicach jest sporo modnych osiedli, na których coraz więcej osób chce kupić mieszkanie i tam spędzać czas.

Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Gliwicach oraz ceny?

W ostatnich latach w Gliwicach widoczny jest boom inwestycyjny, nawet w czasach pandemii. Powstaje wiele nowych biurowców i ośrodków miejskich, a dodatkowo budowane są zupełnie nowe osiedla i atrakcyjne bloki oraz apartamentowce. Można znaleźć sporo mieszkań na rynku pierwotnym, co jest szczególnie ważne dla osób młodych, które właśnie takich nieruchomości poszukują. Ceny mieszkań w Gliwicach są znacznie bardziej atrakcyjne niż w Katowicach, mimo niewielkiej odległości około 30 kilometrów. Średnia cena za metr kwadratowy w Gliwicach to około 6 tysięcy złotych, czyli około 2 tysiące na metrze mniej niż w stolice śląska. Sprawdź nowe mieszkania w Gliwicach na morizon.pl

W jakiej lokalizacji warto kupić mieszkanie?

W Gliwicach jest sporo modnych osiedli, na których ludzie coraz chętniej kupują mieszkania. Do takich lokalizacji należą między innymi:

  • osiedle Bursztynowe (ceny od 5,5 tysiąca za metr kwadratowy),
  • osiedle Radosne (ceny od 5,9 tysiąca za metr kwadratowy),
  • osiedle Stara Cegielnia, loftowe (ceny od 6 tysięcy za metr kwadratowy),
  • osiedle Glivia (ceny od 6,9 tysiąca za metr kwadratowy),
  • osiedle Smart Royals Studio (ceny od 5,5 tysiąca za metr kwadratowy),
  • osiedle Sobieskiego (ceny od 8,8 tysiąca za metr kwadratowy),
  • Apartamenty Zygmunta (ceny od 8,9 tysiąca za metr kwadratowy).

Obecnie można znaleźć sporo mieszkań w loftach, nowoczesnych apartamentowcach oraz na eleganckich osiedlach. Wciąż sporą popularnością cieszą się także inne lokalizacje, na których można znaleźć mieszkania także z rynku wtórnego. Chodzi tutaj o takie osiedla jak Paryskie, Sikornik, Millennium, a także bloki na Kopernika i Waryńskiego. W ten sposób można wybierać spośród różnorodnych lokalizacji oraz cen. 

Dlaczego Gliwice to dobre miejsce do zakupu nieruchomości?

Okazuje się, że Gliwice są jednym z lepszych miast do zakupu mieszkania. Ceny tutaj wciąż są bardzo atrakcyjne, ale jednocześnie wciąż rosną, dlatego warto podjąć decyzję w niedalekiej przyszłości. W Gliwicach mieszkańcy cenią dobrą komunikację miejską, niewielkie odległości od innych ośrodków miejskich, szerokie możliwości zatrudnienia (nie tylko w samych Gliwicach, ale również Katowicach, Chorzowie, Bytomiu), a także estetykę miasta. To właśnie w Gliwicach krzyżują się autostrady A1 i A4, a to oznacza dobrą lokalizację do wyjazdów w delegacje, podróży służbowych, ale także możliwość zwiedzania wielu zakątków Polski. Gliwice są także ważnym ośrodkiem akademickim i biznesowym. Ludzie poszukują w Gliwicach zarówno ciszy i spokoju, jak i wielkomiejskiego szumu. Jeśli chodzi o same mieszkania, to można znaleźć zarówno takie do remontu, jak i zupełnie nowe nieruchomości z rynku pierwotnego, także w stylu apartamentowców i te bardziej luksusowe. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na to miasto i dać mu szansę. 

Zobacz nowe mieszkania w Gliwicach na gratka.pl

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI