Światłowód to marzenie większości osób, które dziś są skazane na korzystanie z Internetu mobilnego. Co ciekawe, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że w ich okolicy została rozbudowana sieć światłowodowa, do której mogą się w każdej chwili przyłączyć korzystając z oferty lokalnego dostawcy. Takich inwestycji jest coraz więcej – na przykład na Górnym Śląsku. Dzięki temu możemy już korzystać z Internetu światłowodowego w Gliwicach. Nie wiesz, czy warto przejść na światłowód? Przeczytaj nasz artykuł i pozbądź się wszelkich wątpliwości.
Koniec z kapryśnym Internetem
Internet mobilny jest w porządku, ale tylko pod jednym warunkiem: że działa. Z tym niestety bywa różnie, pod czym podpisze się każdy użytkownik Internetu LTE. Nie jest żadną tajemnicą, że nadajniki (tzw. BTS-y) w największych miastach i aglomeracjach są już skrajnie zapchane, przez co prędkość Internetu mobilnego systematycznie spada.
Użytkownicy ratują się kolejnymi antenami zewnętrznymi, wymieniają routery, uczą się, w jakich porach Internet działa najsłabiej (wtedy planują np. spacer, żeby się nie denerwować) itd. Przyznasz, że to trochę bez sensu w trzeciej dekadzie XXI wieku, prawda?
Przechodząc na Internet światłowodowy w Gliwicach możesz o tym wszystkim zapomnieć. Światłowód działa tak samo niezależnie od pogody, pory dnia i innych czynników zewnętrznych. To najlepsza propozycja dla osób, które cenią sobie stabilność i chcą mieć poczucie, że dostają taką usługę, za jaką płacą.
Netflix, HBO MAX i Amazon Prime bez buforowania
Jeśli korzystasz z tych platform VOD, a nie masz Internetu światłowodowego, to na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się, że nie mogłeś odtworzyć jakiegoś materiału, musiałeś poczekać na zakończenie buforowania lub w ogóle nie byłeś w stanie uruchomić aplikacji.
Takie sytuacje nie mają miejsca przy Internecie światłowodowym. Zauważ, że już w podstawowym wariancie usługi dostajesz Internet o prędkości 300 Mb/s (download), co nie tylko gwarantuje natychmiastowe odtworzenie każdego materiału video, ale też komfortowe oglądanie treści w 4K.
Żadnych limitów danych
Limity, limity, limity… Nic tak nie denerwuje użytkowników Internetu mobilnego, zwłaszcza korzystających z niego w domu czy w biurze. Limity danych to spory problem, ponieważ nie dość, że są skromne, to jeszcze po ich przekroczeniu nie bardzo mamy pole do dalszego działania – trzeba albo dokupić pakiet (drogo) od operatora, albo zadowolić się Internetem o prędkości rodem z lat 90. XX wieku.
Ten problem oczywiście nie występuje w przypadku Internetu światłowodowego. Usługa jest dostarczana bez żadnego limitu danych, a jedyne ograniczenie w korzystaniu z sieci to… Twój czas i chęci.
Brak opóźnień w grach online
Jesteś graczem? W takim razie znajdując się w zasięgu Internetu światłowodowego w Gliwicach nie powinieneś się nawet zastanawiać nad tym, czy warto przejść na „światło”. Światłowód gwarantuje minimalne, praktycznie niedostrzegalne opóźnienia (Ping) w grach online, co z kolei przekłada się na wysoki komfort rozgrywki.
Stabilne i szybkie Wi-Fi w całym domu, na każdym urządzeniu
„Wyłącz Wi-Fi w telefonie, bo Netflix się tnie!” – brzmi znajomo? To kolejny absurd, z jakim niestety na co dzień mają do czynienia osoby skazane na Internet mobilny w domu. Wi-Fi przy Internecie światłowodowym działa o wiele lepiej, a co najważniejsze – nie trzeba się martwić tym, że podłączenie do sieci domowej kilku urządzeń spowoduje gwałtowny spadek przepustowości i tym samym prędkości działania Internetu.
Światłowód jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy korzystasz w domu z wielu urządzeń podłączonych do wewnętrznej sieci Wi-Fi, w tym telewizora, alarmu, tabletu, komputera, telefonów czy klimatyzacji.
Które firmy dostarczają Internet światłowodowy w Gliwicach?
Zdecydowanie jest tutaj w czym wybierać. Nasza propozycja? Postaw na lokalną firmę, która cieszy się dobrą opinią klientów i ma korzystną ofertę świadczenia usługi Internetu światłowodowego w Gliwicach. Te warunki spełnia DG-NET. Wejdź na stronę https://www.dg-net.pl i sprawdź, czy jesteś w zasięgu usługi tego polecanego dostawcy Internetu.
Materiał partnera