Peelingi to bardzo pożądane przez skórę zabiegi – złuszczają martwy naskórek, poprawiają jej wygląd, a nawet spłycają zmarszczki czy rozjaśniają przebarwienia.
Bardzo często wykorzystuje się je także jako narzędzie do walki z trądzikiem. Co więcej, peelingi są dość proste w przygotowaniu, dlatego bardzo łatwo przyrządzić je samemu. Nikomu jeszcze nie zaszkodził samodzielnie przygotowany domowy peeling do twarzy – wręcz przeciwnie! Systematyczne jego stosowanie (najlepiej raz w tygodniu) może znacznie poprawić kondycję skóry. Podpowiadamy zatem, jak wykonać peeling, by cieszyć się piękną, gładką i promienną buzią.
Ale zanim… Wykonanie domowego peelingu zawsze poprzedzać powinno odpowiednie rozpoznanie właściwości naszej cery. Jeśli nasza skóra jest delikatna i wrażliwa, peeling nie może być zbyt inwazyjny. To znaczny, że do cery bardzo delikatnej, rozsądniej jest zastosować peeling drobnoziarnisty. Tu znaczenie będzie miała również częstotliwość takich domowych zabiegów – wrażliwej cerze wystarczy 1 zabieg w tygodniu, natomiast dla normalnej bądź tłustej odpowiednie będą 2 peelingi w tygodniu.
Zatem, do dzieła. Oto dwa sposoby na prosty domowy peeling do twarzy, którego wykonanie zajmie nie więcej niż kilka minut, a Ty będziesz cieszyć się gładką i wyraźnie odświeżoną skórą. Gotowa?
Peeling do cery wrażliwej
Wszyscy wiemy, jak trudna i wymagająca w pielęgnacji jest cera wrażliwa, dlatego do takiego peelingu warto wybierać wyłącznie delikatne składniki, które jej nie podrażnią. Możemy wykonać dość naturalny i powszechnie stosowany peeling na bazie cukru – uważajmy jednak, by jego kryształki nie były zbyt duże i szorstkie. Drobno zmielone cząstki cukru zmieszajmy z olejem kokosowym lub olejkiem, który doskonale złagodzi konsystencję peelingu oraz sprawi, że będzie on nie tylko złuszczał, ale i natłuszczał skórę. Zamiast cukru możemy wykorzystać też drobno zmielone ziarenka kawy.
Innym, równie dobrym wariantem, może być domowy peeling do twarzy na bazie cukru, z dodatkiem miodu oraz twarożku. Jak wiemy, miód wykazuje działanie antybakteryjne, twarożek natomiast zadziała tutaj nawilżająco oraz odżywczo. Taki peeling będzie zatem złuszczał, ale i odpowiednio nawilżał skórę.
Peeling do cery trądzikowej
Przy wykonywaniu peelingu do cery trądzikowej, należy być dokładnie tak ostrożnym, jak w przypadku cery wrażliwej. Dlaczego? Cera taka wykazuje zaburzony cykl złuszczania naskórka, w związku z czym pory zatykają się oraz pojawiają krostki. Peeling pomaga usuwać martwy naskórek, lecz uwaga! – nieprawidłowo wykonany może pogłębić stan zapalny. Do jego przyrządzenia warto wykorzystać ekstrakt z zielonej herbaty, płatki owsiane czy kawę, które korzystnie wpłynąć mogą na stan naszej skóry. Co więcej, peeling do cery tłustej zawsze należy wykonywać powoli i okrężnymi ruchami. Można też zastosować maseczkę typu peel-off na bazie żelatyny, z dodatkiem olejku eterycznego i mleka.
Musimy pamiętać, że czasem, nawet mimo odpowiedniego traktowania przez nas naszej cery, może wymagać ona dodatkowego wsparcia, a domowy peeling do twarzy okaże się po prostu niewystarczający. W walce z problemami skórnymi pomocna będzie doświadczona kosmetyczka czy kosmetolog. Co więcej, dziś możliwe jest zastosowanie niektórych, znanych z salonów zabiegów kosmetycznych, w warunkach domowych. Nie wierzycie? Sprawdźcie, gdzie nabyć takie kompaktowe urządzenia w atrakcyjnej cenie! – http://importmania.pl/.