r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kandydaci na prezydenta spotkali się z przedsiębiorcami na Politechnice

Katarzyna Kuczyńska-Budka, kandydatka na prezydenta Gliwic (Koalicja Obywatelska) oraz Mariusz Śpiewok, również ubiegający się o to stanowisko (poparcie Zygmunta Frankiewicza), spotkali się dzisiaj z grupą przedsiębiorców skupionych wokół Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Wydarzenie odbyło się na Politechnice Śląskiej.

Kandydaci zaprezentowali swój program. Mariusz Śpiewok starał się opowiedzieć o wielu rzeczach, które chciałby zrealizować, natomiast Katarzyna Kuczyńska-Budka zaprezentowała tylko tę część programu, która kierowana jest do przedsiębiorców i tę, która dotyczy środowiska Politechniki, w tym studentów.

Zobacz wideo


Kuczyńska-Budka podkreślała, że przedsiębiorcy w rozmowach z nią często mówią o braku dialogu. Dlatego zaproponowała powołanie rzecznika przedsiębiorców, który będzie łącznikiem między urzędem a osobą prowadzącą działalność. Mówiła też o zwiększeniu współpracy z Politechniką Śląską. W jej programie mowa jest też o studentach. – Chcemy, by wykształcone w Gliwicach osoby zostawały w mieście, tutaj mieszkały i płaciły podatki. Musimy jednak zrobić wiele, by tak się działo. Ten obszar przez obecne władze Gliwic jest zaniedbany – mówi Kuczyńska-Budka.

Mariusz Śpiewok
Na zdjęciu Mariusz Śpiewok / fot. Łukasz Fedorczyk

Mariusz Śpiewok, który mieszka w Rybniku, starał się podkreślać swoje związki z Gliwicami. Mówił, że to właśnie tutaj studiował i od lat pracuje. – Cieszę się, że dzisiaj miałem przyjemność przedstawić swój program radzie przedsiębiorców – mówił Śpiewok. – W moim programie jest wiele pozycji dotyczących rozwoju i współpracy z tymi środowiskami. Takim kluczowym punktem jest zapewnienie dalszego, dynamicznego rozwoju we współpracy ze środowiskiem naukowym i przedsiębiorcami – mówił.

Wybory nowego prezydenta Gliwic 7 kwietnia 2024 r.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI