Otyłość stanowi poważny problem, z którym boryka się wiele osób. Najważniejsze będzie oczywiście to, aby przeciwdziałać nadprogramowym kilogramom. Lepiej zapobiegać niż leczyć, bo zwiększona masa ciała wiąże się z szeregiem problemów zdrowotnych. Nie należy tego bagatelizować, gdyż otyłość sprzyja rozwojowi rozmaitych schorzeń. Oczywiście nie trzeba być szczupłą osobą, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Najważniejsze będzie to, aby zachować odpowiednie BMI, bo każde większe odstępstwo ma szereg negatywnych konsekwencji. Otyłość wymaga leczenia, które polega między innymi na podawaniu różnych leków. Jednym z nich jest Mysimba, czyli preparat wspomagający odchudzanie.
Czy Mysimba to skuteczny środek dla osób z otyłością i nadwagą?
Każdemu może zdarzyć się przybranie na wadze z różnych powodów. Jeśli jednak kilogramów ciągle przybywa, nie wprowadza się żadnych zmian mających na celu temu przeciwdziałać, to niestety kwestią czasu będzie pojawienie się szeregu problemów. Zbyt duża masa ciała nie jest problemem wyłącznie estetycznym, stanowi zagrożenie dla zdrowia i pośrednio nawet życia. Otyłość i nadwaga to jednostki chorobowe, które wymagają leczenia. Borykające się z nimi osoby powinny znajdować się pod ścisłą opieką dietetyka i najlepiej także trenera personalnego. Bardzo ważne jest wdrożenie dobrze zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Wszystko to ma na celu zmniejszenie masy ciała. Można wspomagać się także lekiem Mysimba, który oddziałuje na układ nerwowy, a dokładnie na ośrodki głodu i sytości. Ma to to niezwykle istotne znaczenie, bo to przede wszystkim mózg decyduje o tym, czy wystąpi chęć podjadania i skłonność do przejadania się.
Do otyłości trzeba podchodzić bardzo ostrożnie, wymaga ona leczenia psychologicznego. Bardzo często jest tak, że osoby z zaburzeniami dotyczącymi sfery psychicznej mają otyłość/nadwagę. Substancje czynne w Mysimba, czyli bupropion i naltrekson, wpływają na obszar w mózgu, który odpowiada za odczuwanie przyjemności podczas spożywania pokarmu. Niestety wiele osób boryka się z kompulsywnym objadaniem, sięga po jedzenie w celu zaspokojenia sfery emocjonalnej, sprawienia sobie przyjemności. Substancje znajdujące się w leku Mysimba przyczyniają się do zmniejszenia ilości przyjmowanego pokarmu i przyspieszania metabolizmu, co oczywiście sprzyja chudnięciu. Wskazaniami do stosowania preparatu są otyłość/nadwaga, czemu towarzyszy cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze lub dyslipidemia. Za jego pomocą można zahamować mechanizmy odpowiedzialne za uczucie łaknienia.
Czy stosowanie Mysimby jest bezpieczne? Co ze skutkami ubocznymi?
U osób przyjmujących lek Mysimba mogą pojawić się również działania niepożądane. U wielu pacjentów występują stany lękowe, problemy z zasypianiem, bóle głowy, niepokój ruchowy, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle stawowe i mięśniowe. Trzeba też mieć na uwadze to, że istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania leku Mysimba. Nie może być on podawany osobom z między innymi nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym, guzem w układzie nerwowym, chorobą afektywną dwubiegunową, nieprawidłowo pracującą wątrobą, żarłocznością psychiczną.
Materiał partnera