Ruszyły właśnie zapisy do kolejnej edycji Międzyszkolnego Festiwalu Podróżniczego.
Można zgłaszać się do części konkursowej, organizator rozdaje też zaproszenia dla grup szkolnych, które chcą uczestniczyć w imprezie w roli słuchaczy. Wstęp jest darmowy.
Warunkiem uczestnictwa w festiwalu w roli słuchacza jest otrzymanie zaproszenia od organizatora po uprzednim wysłanie zapytania o wolne miejsca, drogą elektroniczną na adres mailowy [email protected], z podaniem nazwy szkoły i przewidywanej liczby uczestników.
Data i miejsce festiwalu: 15 listopada godzina 9:00 – 15:00 , Kino Scena Kultura w Knurowie.
Organizatorami festiwalu są: Zespół Szkół w Pilchowicach ul. Świerczewskiego 1 oraz Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie ul. 1 maja 21.
Festiwal jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwice, zainteresowanych tematyką podróżniczą.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gliwice, Starosta Powiatu Gliwickiego i Wójt Gminy Pilchowice
Patronat medialny: radio ccm, Telewizja tvt, infogliwice.pl, iknurow.pl, Nowiny gliwickie, przegląd lokalny i Wiadomości Powaitu Gliwickiego.
Główny cel projektu – propagowanie wśród młodzieży różnych form turystyki. Festiwal będzie składał się z dwóch części (wykładowej i konkursowej) oraz z konkursowej tematycznej wystawy fotograficznej.
Część wykładowa
Gość specjalny festiwalu: Tomasz Kobielski – zdobywca Korony Ziemi.
Część konkursowa: Trzy konkursy
A – Slajdy podróżnicze przedstawione metodą Pecha Kucha 20×20
(Pecha Kucha – rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania – skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu.Wymyślona przez Astrid Klein i Marka Dythama w 2003 na potrzeby spotkań o architekturze organizowanych przez nich w Tokio. Pierwotnie przeznaczona do prezentowania projektów z dziedzin kreatywnych, np. sztuki, mody, architektury. Nazwa jest japońskim określeniem dźwięków rozmowy.)
B – Film z podróży (do 3,5 minuty)
C – Zdjęcie z podróży – tematyka zdjęć to: SPOTKANIE
Liczba miejsc ograniczona.
Podczas festiwalu będzie stoisko ze sprzętem spadochronowym utworzone przez gliwicki aeroklub.
Szczegóły festiwalu na stronie www.fb.com/festiwalcarpediem
Nagrodami na festiwalu jest sprzęt turystyczny m.in. namioty, maty samopompujące, powerbanki, przewodniki itd Przewidziane są także nagrody dla publiczności!