Konkurs dla inżynierów na Politechnice

Już jutro 25 maja na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej odbędzie się Finał Lokalny V Edycji Konkursu Inżynierskiego BEC.

Jest on organizowany na sześciu największych uczelniach technicznych w Polsce – Politechnice Gdańskiej, Politechnice Śląskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W Finale Lokalnym 14 drużyn będzie rywalizowało ze sobą w dwóch kategoriach Team Design i Case Study.

W konkurencji Team Design studenci będą wytężać swe umysły projektując i konstruując niebanalne urządzenie o działaniu określonym przez organizatorów, mając do dyspozycji proste materiały.

Konkurencja ta będzie wymagać sprytu, zmysłu inżynierskiego oraz sporej dawki kreatywności.

Drugą kategorią rozgrywaną podczas Finału będzie Case Study, czyli zadanie polegające na zaprojektowaniu rozwiązania problemu teoretycznego z takich dziedzin jak: ochrona środowiska, architektura, budownictwo, inżynieria środowiska oraz wiele innych. W tej konkurencji szczególnie ceniona jest umiejętność rozsądnego planowania oraz zarządzanie projektem.

Setki pomysłów, tysiące becnotów – zamienionych na potrzebne materiały, liczne konkursy dla publiczności i dużo dobrej zabawy!

(fot. best.org.pl)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI