Kreatyna – uniwersalny suplement, który wspomaga budowę masy mięśniowej. Sprawdź, jak to działa!

O kreatynie słyszał chyba każdy, kto choć raz gościł na siłowni. Od wielu lat kreatyna znajduje się w absolutnej czołówce najbardziej skutecznych suplementów diety dla osób trenujących – jest to środek, który pomaga zbudować masę mięśniową, dlatego też cieszy się ogromną popularnością wśród kulturystów i osób, którym zależy na mocnych mięśniach. Sprawdź, na jakiej zasadzie działa kreatyna!

Jeśli interesują Cię suplementy, odwiedź https://www.budujmase.pl/sklep/kreatyny/ – na stronie dowiesz się, jak w efektywny sposób za pomocą odpowiednych suplementów, możesz zbudować piękną i silną sylwetkę. Dziś przyglądamy się kreatynie – suplementowi, o którym słyszał każdy bywalec siłowni. Kreatyna jest związkiem chemicznym, który występuje naturalnie w niektórych produktach spożywczych, na przykład w mięsie i rybach. Zapotrzebowanie osób intensywnie trenujących jest jednak zdecydowanie wyższe, dlatego też suplementacja odpowiednimi preparatami jest wysoce wskazana. Przyjmowanie kreatyny znacząco podnosi efektywność wykonanego treningu. Tak naprawdę, kreatyna jest środkiem o bardzo szerokim spektrum działania. Sprawdź, w jaki sposób działa kreatyna i kiedy warto ją stosować! 

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to uproszczona nazwa kwasu β-metyloguanidynooctowego – aminokwasu, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Głównym zadaniem kreatyny jest odbudowa ATP, czyli substancji, która jest odpowiedzialna za magazynowanie i dostarczanie energii komórkom. Już od lat 90 ubiegłego wieku, kreatyna jest uważana za najpopularniejszy suplement, który podnosi wyniki sportowe. Kreatyna wpływa na zwiększenie objętości mięśni, wspomaga syntezę białek i odpowiada za magazynowanie glikogenu. W ogólnym ujęciu, działanie kreatyny polega na poprawie zdolności wysiłkowych organizmu. 

Kreatyna – rodzaje

Kreatyny występują w bardzo wielu formach. Sklepy, które zajmują się sprzedażą suplementów, zwykle oferują swoim klientom:

  • monohydrat kreatyny,
  • jabłczan kreatyny,
  • cytrynian kreatyny,
  • stak kreatynowy,
  • chelat magnezowy kreatyny.

Działanie poszczególnych form suplementów kreatyny może nieznacznie się od siebie różnić, ale głównym zadaniem każdego z poszczególnych produktów jest odżywienie i regeneracja mięśni, pomoc w procesie ich rozbudowy oraz poprawa ogólnej wydolności organizmu. 

Kiedy warto stosować kreatynę?

Kreatyna jest doskonałym środkiem dla osób, które chcą zwiększyć swoją masę mięśniową, a co za tym idzie, wzmocnić siłę mięśni. Z właściwości kreatyny chętnie korzystają ci, który zależy na mocno rozbudowanej sylwetce i zwiększeniu zdolności wysiłkowych całego organizmu. Warto podkreślić, że kreatyna jest suplementem, który nie stanowi substytutu dobrze zbilansowanej diety. Aby organizm dobrze zaabsorbował właściwości kreatyny, należy proporcjonalnie dostarczać mu innych ważnych składników odżywczych, które biorą udział w syntezie białek. Stosując kreatynę nie można zapomnieć o dostarczaniu odpowiedniej ilości węglowodanów, wody, leucytyny czy kwasu alfa-lipidowego.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI