Lekki wózek spacerowy na trudny teren – na co zwracać uwagę przy zakupie?

0
D31474E9 4DD5 4DC9 8E25 493394E327EF
D31474E9 4DD5 4DC9 8E25 493394E327EF

Przy bogatej ofercie modeli, które ogląda się w witrynach internetowych oraz sklepach stacjonarnych, łatwo jest stracić zdrowy rozsądek i zapomnieć o swoich priorytetach. Szukając wózka spacerowego, gdy mieszka się na obrzeżach miasta, trzeba z pewnością zwrócić uwagę na rodzaj kół i amortyzację. Aby wózek posłużył dziecku dłużej, wybór musi być dobrze przemyślany.

Spacerówka do zadań specjalnych

Nieutwardzone drogi, liczne kamienie oraz nierówności sprawiają, że nie każdy model zapewni dziecku wygodną podróż, a rodzicowi stabilizację podczas prowadzenia wózka. Górskie ścieżki, czy też spacery po plaży mogą okazać się prawdziwą męką, jeśli zdecydujemy się na typowo miejski wózek. Kluczowa jest niska waga wózka oraz jego stabilność.  

Jeśli chcemy by lekki wózek spacerowy był wygodny w użytkowaniu w trudnym terenie, należy wybrać model, który jest wyposażony w:

  • lekki, ale stabilny stelaż,
  • cztery koła zamiast trzech (modele trójkołowe są mniej stabilne i bardziej wywrotne),
  • pompowane lub żelowe koła, co znacznie ułatwi jazdę w trudnym terenie,
  • szerokie koła, które łatwiej pokonają przeszkodę od tych węższych,
  • niezbyt miękką amortyzację, która złagodzi duże pochyłości i nierówności podłoża,
  • duże oraz wygodne siedzisko,
  • przestronną budkę, chroniącą przed warunkami atmosferycznymi.

To podstawowe elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki tak wyposażonemu wózkowi, wspólne spacery będą czystą przyjemnością. Na równych chodnikach większość modeli będzie jechało płynnie. Jednak w trudnym terenie, na piasku czy też śniegu, nie każda spacerówka zda egzamin.

Jeden model na kilka lat

Komfortowe siedzisko spacerówki powinno być szerokie i miękkie. Wówczas, bez względu na porę roku i wiek, dziecko będzie miało w niej wystarczająco dużo miejsca. Wózki spacerowe mogą służyć dzieciom nawet do 4 roku życia. Warunkiem jest jednak wybranie modelu, który dopuszcza maksymalne obciążenie ok. 25 kg. Jeśli planujemy długo korzystać ze spacerówki warto jest zwrócić uwagę na ten aspekt.

Barierka bezpieczeństwa z łatwym i szybkim systemem demontażu to kolejny atut, który powinien posiadać dobry wózek dziecięcy terenowy. Szelki oraz pas krokowy wyściełane miękkim materiałem nie będą podrażniać delikatnej skóry dziecka podczas cieplejszych dni. Niezbędne jest też okienko wentylacyjne umieszczone w budce. Dobrze, by wykorzystana w produkcji tapicerka, posiadała filtr UV. Koniecznym jest, by siedzisko posiadało opcję regulacji. Umożliwia to wygodę podczas drzemki na długim spacerze. Jeśli siedzisko rozkłada się całkowicie na płasko, jest dedykowane nawet dla dzieci od pierwszych dni życia, jednak nie będzie aż tak wygodne jak tradycyjna gondola.

Pełne wyposażenie bez względu na pogodę

Dobra spacerówka, będzie też wyposażona w folię przeciwdeszczową, pokrowiec na nóżki, torbę, parasolkę przeciwsłoneczną oraz moskitierę. Z takim elementami pomocniczymi, zmiana pogody nie będzie zaskoczeniem. A dziecko będzie miało warunki do komfortowej i bezpiecznej podróży.

Gwarancja jakości

Jeśli spacerówka ma służyć dziecku przez kilka lat, a jego rodzice prowadzą aktywny styl życia, warto jest zainwestować w nieco droższy model taki jak na przykład Muuvo Slick. Dzięki temu, można uniknąć powtórnych zakupów po upływie kilkunastu miesięcy. Częste korzystanie, doprowadza do szybszego zużywania się niektórych elementów wózka. Podczas kilkugodzinnych spacerów  dziecko powinno czuć się komfortowo zarówno podczas siedzenia jak i spania. Wygodna pozycja podczas poznawania otaczającego świata sprawi, że kilkulatek chętnie będzie wsiadał do wózka, a dłuższa wyprawa minie szybko i przyjemnie.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments